Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell középszintre...

Hogyan kell középszintre bioszból projekt munkát készíteni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én elvileg pont ilyen projekt munkát fogok csinálni,csak az a gáz,hogy február 22-ig kell leadni,és még hozzá sem kezdtem :-)


A téma már megvan....

Lényegében bármiről írhatsz,csak saját megfigyeléseden alapuljon.

Legyenek benne adatok (statisztikai adatok főleg) és a projekt munkádnak 6-8 oldalasnak kell lennie.


Muszáj valami témához kapcsolódó irodalmat felhasználnod (nem elég 1 könyv,hanem több is).


Elkezdeni nem tudom én sem :-)))


18/L

2010. jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

hello.


én már irtam, és 5ös lett a bioszom.

a lényeg nem kell túl hosszúnak lenni, de annak legyen tartalma.

választasz egy témát. azon belül elolvasol pár szakirodalmat, h képben legyél. aztán a témát szétszeded kisebb csoportokra, fejezetekre. legyen benne lehetőleg sok adatszerű, mert azt szeretik, de legyen benne saját vélemény is. képekkel feldobhatod.

2010. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biológus kutató vagyok, és szörnyűséges számomra azt olvasni, hogy a projektben "legyen sok adatszerű" mert "azt szeretik" (kik?), és hogy a képek arra valók, hogy "feldobják" a dolgot.


Most komolyan, a középiskolában ez ma a természettudomány oktatása? Vagy a diákok ennyire nem fogékonyak?

2010. jan. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
57%
kedves biológus kutató. nem tudom, h te érettségin csináltál-e projektmunkát. aki biológus kutató lesz, annak emelt szinten kell érettségizni belőle, és ott nincs project. de most ha nem érettségire csinálok egy olyat, akkor úgy csinálom, ahogy nekem tetszik, azt teszek bele, ami szerintem fontos, és az ellenérveknek esélyt sem adok. ott nincs idő hónapokig tartó kisérletekre. az adatszerű az azért úgy lett megfogalmazva, mert a netről leszedett statisztika nem biztos, h teljesen 100%os. nekem pedig nem volt arra időm, h az ottani két oldal számnak utánanézzek. és a tanár elvárja, h legyen benne adat arról, amire ő is tudja, h nincs időm elvégezni, h tényt nézzünk, én a kutyák agresszivitásáról írtam... ugyebár kell, h mi lehetett az oka, a kutyáknak mikor alakulhatnak ki, mivel kezelhető, mik a tünetek stb stb... pár hónap alatt egy idős kutyára meghülyülő kutyáról nem tudok adatokat szolgálni, mert ahhoz h tudjam, nem-e játszott közre valami, meg kell vizsgálnom egy kutyát gyerekkorától öregkoráig. ez pedig nem fog menni, ha mellette még 4 tárgyra kell készülni, illetve nincsenek meg a laboratóriumi körülmények. neked, vagy ha úgy jobb, magának van ideje, de lehet, h én fogalmaztam rosszul. szóval a színvonallal nincs gond, egyedül az idővel. el kell azt fogadni, amit valaki más írt, és lehet, h nem biztos. de a tanár elvárja, h az az adat benne legyen. remélem így már érthetőbb.
2010. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!