Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen gomba lehet?

Ez milyen gomba lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Vajon ehető vagy mérgező?


Még tavaly októberben találkoztam vele egy erdőben.



2014. nov. 23. 21:10
 1/7 anonim válasza:
Kar, hogy csak felulrol fenykepezted le, mert a gombanak a szara es az azon levo gyuruk is jellemzoi.En nagy ozlab gombanak nezem, nagyon finom, csak a kalapja rantva igazi csemege. Persze ehez a teljes gombat latnom kellene. Nezegesd meg a nagy ozlebgombat a googlen es hasonlitsd ossze.
2014. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Legközelebb jobban megfogom nézni, illetve fényképezni, de kicsit féltem is tőle, hogy mérgező, ezért nem akartam fogdosni, megfelelő eszköz meg nem volt éppen nálam.


Több fénykép azért is jó, hogy ne hogy összetévesszük esetleg egy hozzá hasonló, de mérgező fajjal.

2014. nov. 23. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez valószinűleg a karcsú őzlábgomba, nem a nagy őzlábgomba.
2014. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2014. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Viszont az én fényképemen eléggé lapos a feje, míg pár oldalon inkább kucsmás.


Mindegy legközelebb már több fényképet készítek róla.

2014. nov. 25. 05:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiatalon kucsmás, később kinyílik. De attól még az.
2014. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BringaManó ***** válasza:

Szerintem az még talán elmegy, ha a GYK-t használod gombahatározónak, de attól azért óva intenélek, hogy az itteni válaszok alapján döntsd el, hogy mérgező-e valami...

(Ha valaki korrekt választ ír itt, abban annak is szerepelnie kellene, hogy kérdezd meg gombaszakértőtől is, mielőtt megeszed.)

2016. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!