Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valószínűség számítás: általán...

Sylar813 kérdése:

Valószínűség számítás: általános képlet a lentebb leírt feladatra valaki?

Figyelt kérdés

100 utas szál fel a repülőre, mindenkinek helyi jegye van. Az első felszálló elvesztette a jegyét ezért véletlenszerű székre ül le. Az összes következő utas a saját helyére ül le ha szabad, ha nem akkor véletlenszerű helyre. Mi a valószínűsége, hogy az utolsó felszálló a saját helyére ül le?

100 utas, pontosan 100 szék írtam rá programot: [link] Txt? Dl=0 megközelítőleg megvan tehát, hogy 1/50 a megoldás. 3 utasra manuálisan kiszámoltam, hogy 1/3*1*1 + 1/3*1/2*1 + 1/3*1/2*0 + 1/3*1*0 = 1/2 esély van, ami megegyezik a program által számolt adatokkal. úgy számoltam, hogy 1/3 esélye van az elsőnek, hogy az első székre üljön, ekkor 1 esélye van a 2. nak h a sajátjára,1 a 3. nak h szintén a sajátjára.1/3 eséllyel ül az első a 2. székre, ekkor 1/2 eséllyel ül a második az elsőre,1 eséllyel a 3. a 3. ra stb. tudná valaki általánosítani a feladat megoldását, hogy ki tudjam számolni 100 emberre?



2014. nov. 23. 22:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik hibásan lett beillesztve a link: [link]
2014. nov. 23. 22:28
 2/3 anonim ***** válasza:
P = 1/n + (n-2)/(n-1)/n
2014. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A programom alátámasztja a képlet helyességét, köszönöm! Mindenesetre megkérdezném még, hogy jutok ehhez a képlethez, mert nem sikerült levezetnem.
2014. nov. 24. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!