Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ásványokhoz értő ember segíten...

Ásványokhoz értő ember segítene az alábbi lelet azonosításában?

Figyelt kérdés

[link]


Halványzöldből sárgába és fehérbe átmenő, érzékeny, vízre lágyuló. Kalkantittal és halotrichittal (?) együtt tölti ki a vörös kőzet repedéseit.



2014. dec. 9. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Van pár tippem, de ha mondasz egy lelőhelyet, akkor tudom szűkíteni kört.
2014. dec. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagy valószínűséggel Recsk.
2014. dec. 29. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Eddig is ez lett volna a legvalószínűbb tippem, így meg főleg. Én melanteritet mondanék rá, annyi biztos, hogy vízoldékony szulfátról van szó. Az ilyen paragenezisekben pedig a melanterit a leggyakoribb, főleg az említettek mellett. Ami még lehet mellettük az alunogén, gipsz és allofán, bár ez utóbbi nem oldódik vízben.

Szép darab amúgy, ha recski akkor meg pláne.

2014. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Melanteritre én is gondoltam, csak különös, hogy semmilyen kristályt nem látni rajta.

2014. dec. 29. 19:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek a vízoldékony szulfátok ritkán kristályosak, vagyis úgy mondanám, hogy szabad szemmel ritkán látható, főleg ilyen tömeges aggregátumokat, vagy cseppköves halmazokat alkotnak.
2014. dec. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2014. dec. 30. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!