Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell megcsinálni egy...

Hogy kell megcsinálni egy 2*2-es mátrixot?

Figyelt kérdés
2014. dec. 13. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogsz 4 csoportelemet, és felírod őket egy négyzet négy sarkába.
2014. dec. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*gyűrűelemmel jobban jársz… No mindegy. Most már elrontottam.


Szal 4 gyűrűelemet fogsz, és felírod őket egy négyzet négy sarkába.

2014. dec. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igazából Orosz László előadásából jött a kérdés, mire gondolhatott a költő


https://www.youtube.com/watch?v=f5R2dBfPkl4

2014. dec. 13. 22:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Melyik résznél gondolod?


Az elején például egyből ott van a 2×2-es mátrix.

2014. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jah, leesett…


Nem a mátrixot akarod megcsinálni, hanem a kétismeretlenes egyenletrendszer megoldását. De persze ez is magyar közoktatási rendszer hibája, hogy az embereknek nem képesek általános iskolában vagy legalább középiskolában egy olyan szintű magyar nyelvismeretet adni, hogy értelmesen le tudja írni, mit akar csinálni szegény. Mert magyarból csak az a fontos, hogy a diáknak legyenek érzései, és szomorú legyen, ha szomorú könyvet olvas, vidám, ha vidámat. Aztán slussz. De az senkit nem érdekel, hogy szegény ahelyett, hogy „Hogyan építsek egy házat?” azt kérdezi, hogy „Hogyan kell kicsinálni egy téglát?” vagy épp a „Válaszoltam a kérdésre.” az nála „Becsináltam a gatyámba.” Aztán ha egy olyan szót lát, hogy „egyenlet”, akkor tényleg becsinál szerencsétlen, mert még az anyanyelve szintaxisát sem érti. De persze mondhattam volna még egy csomó más példát is. Nem sokat kell itt keresgélni Gyakorikérdéseken, hogy magyarul írni, olvasni nem tudók szerencsétlenkedését lássuk. Most ezt nem azért mondom, hogy a középiskolai tanulók megsértődjenek, ez nem az ő hibájuk, hanem a rendszeré.


No mindegy…


Ha a mátrix négy eleme (sajnos nincs kedvem 360p-ben kibogarászni a betűket)

A11, A12,

A21, A22,

akkor ez az egyenlet úgy néz ki, hogy

A11*a + A12*b = 0,

A21*a + A22*b = 0.


És ha jól értem, mivel sajátvektorokat keresünk, ezért a mátrix determinánsa 0, tehát a és b egy szabad paraméter erejéig van meghatározva, az pedig abból jön ki, hogy az [a, b] vektornak 1-re normáltnak kell lennie.

2014. dec. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!