Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kalcium pezsgőtabletta, C...

I.B.T. kérdése:

Kalcium pezsgőtabletta, C vitamin tabletta, stb?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek ezekről. Képesek rendesen felhasználódni a szervezetben? Nem károsak esetleg? Túl sok kálcium okozhat bajt a férfiaknál azt olvastam. A csontokba és porcokba ha csak sima Ca pezsgőtablettát iszom képes beépülni? Télen is, hogy nem ér annyi napsugárzás? Azért ezt a kettőt kérdezem mert ezek azok miket szoktam "szedni".


A válaszokat köszönöm.



2014. dec. 15. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Normális étkezés mellett egészséges embernek nincs szüksége ezekre.

A C vitamin vízben oldódó, ezért max. 4-5 óráig hat. A vesét meg lehet vele terhelni.

A kalcium túladagolva meszesedést okozhat.

2014. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Megfázás esetén jó kombináció, egyébként szerintem ne szedd.

Kivéve: csontritkulás, hiánybetegség, erős dohányzás, élsportolás esete.

2014. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezek csak étrend kiegészítők. Így is kell velük bánni. Rá is van írva szerintem.
2014. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A C vitamin vagy L-aszkorbinsav vízben jól oldódó anyag.

Az az állítás, mi szerint megterheli a vesét, ha belőle a jelenleg, hivatalosan elfogadott mennyiségen túli mennyiséget veszünk be, bizonyíthatóan helytelen. További megfigyelések szerint a tiszta L-aszkorbinsav (ld. gyógyszertárban por alakban kapható) hatásához képest a természetes közegében pl. citromban lévő molekula hatékonyabb.

2014. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 TallandThin Boy ***** válasza:
100%
Egy jó multivitamin (pl.: mega daily one) szerintem mindenkinek alapvető kiegészítő kéne legyen. Szóval ezt lenne érdemes szedned. Külön kálcium szerintem nem szükséges, elég ami egy multivitamin csomagban van. Hogy maga a pezsgőtabletta káros lenne azt nem hiszem.
2014. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ca-bevitelre van szükség, azt inkább természetes Ca-forrásokból érdemes beszerezni. A hüvelyesek pl. jobb Ca-források, mert a Ca-tartalmuk mellett más ásványi sókat is tartalmaznak, amelyek hatására, főleg a foszforéra, a csontokba való beépülés jobb.
2014. dec. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

C-vitamint érdemes szedni nagy mennyiségben. Nincsen semmi bizonyíték arra, hogy lenne jótékony hatása napi 2000 - 3000 mg-nak, de szerintem Szentgyörgyi Albert életkora elég indok ahhoz, hogy mindenki fogyasszon naponta ennyit belőle.


"A C-vitamin felfedezéséért Nobel-díjjal kitüntetett Szent-Györgyi Albert élete során napi 1000 milligrammot szedett a vitaminból, idősebb korában (93 évesen hunyt el) és betegség idején az adagot 8-9000 milligrammra növelte. "

2014. dec. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Torok problémák esetén megelőzésnek és immunerősítőnek, illetve vírusos fertőzések esetén a kalcium sokszor megoldást jelent.

A C vitamin (hiába eszek minden nap 2-3 paprikát) bizony szükséges számomra a téli időszakban. Ezek nélkül könnyebben elkapom a fertőzéseket, amit szerencsétlenségünkre az egész világ terjeszt a nyílt légtérbe való tüsszögéssel és köhögéssel.

2014. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A C vitamint azért mondtam, hogy + védelmet jelentsen a megbetegedések ellen.

A Ca-t pedig mert fája térdem, ropogni is szokott. Túl van erőltetve. Régebben (valamelyest most is) túlsúlyos voltam és nem tett jót neki. Szoktam futni, de csak hetente párszor 1.5-2km-t.


Tudom én, hogy növényekből jobban felszívódik (+ásványi anyagok) a Ca és C vitamin de így télen nem lehet normális gyümölcsöt/zöldséget kapni. Nem bízok a fagyasztott (persze ha csak fagyasztott az még jobb eset), utánkezelt (etilén) termékekben. Falun élek, van lefagyasztva zöldség. Azokat szoktam enni+még az almaidőszakból maradt meg 1-2láda alma (mint mindig hozzáteszem). Ezeken felül szedem a vitaminokat.

2014. dec. 16. 14:35
 10/14 A kérdező kommentje:
Van kecskénk. Szoktuk fejni de csak a disznónak szoktuk adni a tejet. Ha felforralom, akkor marad benne Ca? Úgy emlékszem a C vitamin elég hamar bomlik. Ca?
2014. dec. 16. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!