Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kinek mi a véleménye a 2014....

Kinek mi a véleménye a 2014. december 20-ai zivatarokról?

Figyelt kérdés

Szegedtől északra 22:00 óta hosszú, lecsapó villámok cikáznak, ilyet, még életemben nem láttam, már régen fagynak és némi hótakarónak kellene lennie...

(Valahogy nem alakul a karácsonyi hangulat...)

Kinek mi a véleménye a globális klímaváltozásról?



2014. dec. 20. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
A villám leegyszerűsítve a felhőben lévő jégdarabok összeütközéséből keletkezik. Más az időjárás, mint egyéb évszakokban, hidegebb van, a jég is nehezebben olvad fel. Gondolom ez az oka annak, hogy máshogy jelentkezik a villám, mint egyébként.
2014. dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Szóval ezek a jelenségek inkább csak azoknak abnormálisak, akik nem, vagy csak ritkán tapasztaltak ilyet.
2014. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem pontosan,ha nem töltés keletkezik a felhőben az más mikor hull az eső és a kettő súrlódik....
2014. dec. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Jaja nem alakul,lehet hogy a globális felmelegedés dobjatok egy zöld like-t mert 39% válaszom jó!
2014. dec. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A villámok keletkezésének fizikai magyarázatát ebben a cikkben nagyon pontosan körüljárják, érdemes végigolvasni annak, akit a jelenség érdekel:

[link]


A cikk alapján - de a magunk tapasztalatai alapján is, ha kellően sok telet megértünk már - levonható a következtetés: igen, teleink hő- és időjárási viszonyai is bizonyítják az általános felmelegedést.


Azoknak, akik még az ifjabb korosztályhoz tartoznak:

- korábban, úgy 30-35 évvel ezelőtt, november 19-én, Erzsébet napján szinte minden évben hó esett

- a Mikulást illetve a Télapót az óvodások a "Hull a pelyhes fehér hó..."-val várták, és ennek a dalocskának is megvolt a tapasztalati alapja.

- a múlt század 50-es, 60-as éveiben többször volt fehér a karácsony, mint fekete...A régi karácsonyi üdvözlő lapok fényképei vagy festményei, vagy költőink karácsonyról szóló versei, pl. Ady Endréé, mind mind ennek bizonyítékaként szolgálnak.

- halottak napja körül, október 31. (reformátusok), november 2. (katolikusok) is többször volt hideg, fagy, vagy hóesés ellentétben a mostani évekbeliekkel.


Igen, zivatart, villámlást december 20-án megtapasztalni, ez már mindezeken is túltesz, és nem kis élmény!

2014. dec. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2: Nem a jelenségek abnormáliasak önmagukban, hanem az az időpont, amikor megfigyelhetőek, egyébként a megjelenésük ebben az időpontban szerintem abnormális.

Sokat látok ilyet, tavasszal és nyáron, mivel vidéken lakom. Nem gondoltam volna, hogy ilyen intenzitású zivatarokat valaha is megfigyelhetek az otthonomból, december 20-án! Villámlást dec. 20-a környékén először pár éve láttam, de az akkor egy helyi zivatar volt, ami kis kiterjedéssel bírt, tőlem távol, így 1-2 felhőben végbemenő kisűlés volt látható. Viszont most hosszan cikáznak a lecsapó villámok mindenfelé! Ha jól olvastam, dec. 26-a környékén is lehet egy hidegfront, ami további zivatarokat okozhat akkor. Persze addigra nem lesznek ekkora hőmérsékletkülönbségek, így én nem számítok hasonló intenzitású zivatarokra. Apropó, valaki még látta a Budapest alatti, 20-ai zivatarcellát a radarképnen (nagy méretű piros folt)? Pesten volt jég? Szeged felett a Fehér-tó magasságában szerencsére nincs és a szél sem vészes.

2014. dec. 21. 00:26
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Híradóban azt nyilatkozta egy meteorológus, hogy ez dekádonként előfordul.
2014. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A hőmérséklet változás miatt gyorsan lehűlt a levegő.
2014. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Érdekelne, hogy hol lehet megtalálni az első hótakaró kialakulásának dátumait pl. Szeged-re? Össze akarom hasonlítani az emlékképeimet a valósággal, mert szubjektíven úgy tűnik, hogy egyre gyakoribb az enyhén kezdődő tél. A Mecsekre olvastam valahol, hogy 2001, 2004, 2007 és 2009-ben nagyon későn alakult ki az első hótakaró.
2014. dec. 21. 21:24
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 1952-es születésű vagyok. Ebből 62 évből 10 évet Tatabányán, 7 évet Nagykanizsán és a többit a fővárosban töltöttem. Nemcsak az enyhén kezdődő telek válnak gyakorivá, hanem globálisan az egész tél válik egyre inkább enyhévé. Már láttam hasonlóan villámos február közepét 2004-ben. Emlékem szerint az első enyhének nevezhető telek 1972-1974 környékén kezdődtek, de ugyanakkor éltem át az első havas március idusát is, hasonlót, mint ami 2013 március idusán volt. Sz. Gy.
2014. dec. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!