Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fotonnal kapcsolatban hogy...

Fotonnal kapcsolatban hogy van ez?

Figyelt kérdés

A foton energiája hv és elvileg tömegtelen, de sokszor látom azt, hogy tömeget számolnak az E=mcc alapján.

Ez utóbbi egyenlet a zéróponti energia, amennyire én tudom, az első meg empirikus(?) összefüggés. Helyes vagy helytelen így tömeget számolni és miért? Egyébként ezek a furcsaságok, hogy van sebessége és lendülete úgy, hogy nincs tömege a kettős természete miatt van? Ez egyedi jelenség?


2014. dec. 22. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A fotonnak nincs nyugalmi! tömege.

De az E=mc2 alapján lehet rendelni hozzá tömeget és impulzust amit ki is mértek.

A nullponti energiát én nem keverném ide valójában semmi köze ehhez.

2014. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor minden fotonnak van tömege? Az alapján, hogy mindegyik mozog, nem? A nullponti energiát meg az mc^2 adja meg, akkor hogy lehet elszeparálni ettől?

Köszönöm a választ!

2014. dec. 22. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
A nullponti energiát nem az E=m*c2 adja meg és semmi köze nincs hozzá.
2014. dec. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tömeget számolnak, mert az nincs, hanem impulzust.
2014. dec. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(Azaz lendületet.)
2014. dec. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most mondtatok két félét. Relativisztikus mechanikában a kinetikus energiára ez jött ki:

T=rmc^2+rmv^2, most r a Lorentz-tényező.Így v=0-nál T=mc^2. Én úgy tudom, hogy relativisztikusan itt jön be a nullponti energia. Na de ha ez nem, akkor mi ez és honnan jött? Másik kérdés még mindig, hogy ha nincs tömeg, akkor hogy van lendület?

2014. dec. 23. 05:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz tömeg, hogy valami impulzust hordozzon. Érdemes utánaolvasni a fénnyomás jelenségének. Az ott fellépő erőhatás impulzusátadást jelent már tisztán klasszikus elektrodinamikai alapokon is. Nem csak a tömeg lehet a tehetetlenség mértéke illetve megjelenése, ebből ez a tanulság. Bövebb magyarázatért tizensokórai Dávid Gyula videót kéne megnézni.
2014. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!