Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha ma eltűnne a...

Mi történne, ha ma eltűnne a holdunk?

Figyelt kérdés
Milyen hatással lenne a földünkre, és a földi életre?

2014. dec. 27. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Kiszámíthatatlanná válna az időjárás. Az egyik évben közel lennénk a trópusokhoz, a másik évben pedig távol. Nem lenne éghajlat.
2014. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Google.hu-ra ha beírod ezt a kérdést, sokkal okosabb emberek válaszát fogod megtalálni, mint gyakorin. Ennyire nem kéne lustának lenni. Nem professzorok dolgoznak a gyakorin, hogy mindenre megbízható válasszal fognak szolgálni. Ha valamit akarsz tudni: google.

Ha ott nem találod, és még mindig érdekel, akkor gyakori.


És ne mondd, hogy "hát én nem találtam róla google-ben semmit", ugyanis ctrl+c ctrl+v-ztem a kérdésedet, pontosan 1420 találat van rá. Sok sikert!

2014. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ár-apály jelenségek megszűnnének, kipusztulna egy csomó állatfaj, ami megint egy csomó állatfaj pusztulását vonná maga után.

A Földünknek ferde a tengelye és úgy kering a Nap körül. Ezt a tengelyferdeséget a Hold keringése stabilizálja. Ha eltűnne a Hold, a tengelyünk nem folyamatosan 23,6 fokban állna, hanem elkezdene imbolyogni, kaotikussá válna az időjárás, az egész földi áramlatrendszer felborulna, ami még több faj kipusztulását vonná maga után. A növénytermesztést nem tudnánk megvalósítani a mai formában az időjárás kaotikussága miatt, éhezések lennének, háborúk törnének ki, sok-sok millió ember halna meg.

2014. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
0%
A Föld-Hold közös tömegközéppont megszűnne és maradna a Föld tömegközéppontja amiért ugyanazon pálya menti sebesség mellett kisebb tömegvonzás lenne, így szerintem a Földpálya megnövekedne. Vagyis távolabb kerülne a Föld a Naptól. Nyilván hűlés következne be összességében. Gondolom de nem értek hozzá. :)
2014. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
Értem úgy a tömegvonzás értéke lenne kisebb.*
2014. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Többieknek köszönöm és


#2, Bocsáss már meg hogy nem matematikai példákat írtam ebbe a témakörbe, mint a legtöbben, de tényleg! :)

2014. dec. 28. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!