Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kell zsírozni vagy...

Miért kell zsírozni vagy olajozni a gépek csapágyait?

Figyelt kérdés
Fizika dolgozathoz kell holnapra, 1-2 összefüggő mondatban megfogalmazva.Erő,erőtörvényekhez kapcsolódhat a válasz, de én nem tudom pontosan.Segítsetek!!
2010. febr. 3. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
csökken a súrlódó ellenállás, ezáltal kevesebb hő termelődik és a kevéssé kopik, valamint jobb hatásfokkal hasnosul a mozgatásba befeketett energia. (plussz megnő az élettartama)
2010. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha nem zsírozod/olajzod a csapágyat, akkor a csapágy álló- és forgórésze egymáson csúszik, tehát fém a fémmel érintkezik. Ha kenést kap, akkor az álló- és forgórész nem érintkezik, a csapágyban nem szárazsúrlódás, hanem folyadéksúrlódás lép fel. Ez pedig jóval kisebb, mint a szárazsúrlódás.
2010. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a súrlódás csökkentése miatt, a súrlódási együttható így jelentősen csökken, ezáltal csökkenti a gépek kopását ill. csökken a súrlódás miatt fellépő hőveszteség is
2010. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
súrlódás, csökkentés, valamit kopás ellen, ha jó tudom
2010. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!