Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Afrikában, hol nincsenek fák...

Afrikában, hol nincsenek fák és erdők, pl Tunéziában, (de máshol is a sivatagban) ott mivel fűtenek ha hideg van? (lent röviden)

Figyelt kérdés

most néztem a neten, hogy Tunéziában, Tuniszban csak 8-10 fok lesz holnap, holnapután és esős idő.


és akkor ez hideg ha vki ott él, de akkor mivel fűtenek ott?

hogy ne fázzanak, mert az sivatag, és ott nincsen (annyi) fa amit kivághatnak tűzifának?


és gondolom gáz nincsen ott bevezetve, a szegényebbeknél főleg nem, de akkor ők mivel fűtenek?


és a sivatagban, ahol hidegebb van, pl, Algeriában (nappal 11-15 fok és esténként 2-7 fok) ott hogyan van ez?



2014. dec. 29. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Eleve nem 25 fokra fütenek, hanem max. 15-re - ennyi böven elég ahhoz, hogy ne fagyjanak meg. Tüzelöanyagnak meg szárított tevetrágyát használnak.
2014. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

15 fok?? az nem hűvös, főleg aludni? akkor nem hűlnek ki alvás közben?

mert nálunk sem 15 fokra fűtünk :)


és a tevetrágya az elegendő? van annyi teve, amennyi annyit kakil, hogy abból mindenkinek jusson?

2014. dec. 29. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:

15 foknál alacsonyabb hőmérsékleten is lehet úgy aludni, hogy ne hűljön ki az ember. Takaró és öltözet kérdése az egész.

A távfűtéssel nem rendelkező házakban, lakásokban régen, de mostanában is, a szoba az éjszaka folyamán lehűl, ha a fűtés szakaszos (kályha) vagy éjszakára kikapcsolják. Mi 14 fokos szobában alszunk - kitűnően....

2014. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 15 fokos szoba nem hideg.


Nyugaton a legtöbb lakásban a köztponti füzést is úgy állítják be, hogy max. 15-16 fok legyen, mert ennél több egészségtelen, sok házban a hálószobában egyáltalán nincs fütés, söt a hálószoba ablaka télen-nyáron nyitva van legalább bukóra.


A másik meg, hogy gyerekkoromban - majdnem 50 éve - nálunk sem volt éjjel fütés, bnappal egy kályhában égett tüz, de éjjel kialudt. Reggelre sokszor befagyott a pohárban lévö víz, szóval a szoba nem igen volt fagypont fölött. Ennek ellenére nem fagytunk meg. Meleg takaró meg pizsama böven elég.


Mellesleg sem mi, sem a nyugatiak nem betegebbek télen a fütetlen hálószoba mistt, éppen ellenkezöleg, sokkal kevesebbet betegek. Én is, amíg ott laktunk - 20 éves koromig - összesen háromszor voltam megfázva. Aztán amikor egy panelbe kerültünk, és fütött szobában aludtunk, attól kezdve majd egész télen náthás voltam. Ez akkor változott, amikor saját lakásom lett, ahol a hálószobát sosem engedem jpbban felfüteni, mint 16 fok. Azóta megint ismeretlen számomra a nátha, megfázás.

2014. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fenti hozzászólás(oka)t csak megerősíteni tudom!!


Így van! Nálunk is és más népeknél is.

Ha egy család bekerül egy túlfűtött panelbe, ott a gyerekek is, a felnőttek is sokkal többet betegek.

2015. jan. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

oké, érte, amúgy én sem alszom 20 foknál magasabb hőmérsékletben, inkább 18-20 fokban


de a 15 sztem nagyon kevés, főleg ha nem alszik vki hanem napközben otthon van


de köszi a válaszokat!


még lehet írní :)

2015. jan. 1. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!