Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki tudná nekem ismertetni...

Valaki tudná nekem ismertetni és meg is magyarázni a kísérletek eredményét? 1. kémcső: főtt tojásfehérje+ pepszin,37 fokos vízfürdőben 2. kémcső: főtt tojásfeh. + sósav,37 fokon 3. kémcső: főtt tojásfeh. + pepszin + sósav,37 fokon!

Figyelt kérdés
2014. dec. 30. 15:01
 1/4 anonim válasza:
Hát nem tudom, hogy jó-e amit mondok, de szerintem az lesz a lényeg, hogy a 3. kémcsőben, amiben mindhárom van elbomlik a fehérje. Ugyanis ugyanaz játszódik le mint a gyomrodban. A pepszin a gyomor emésztőenzime, ami csak sósav hatására működik, mert az teremti meg számára a megdelelő savas környezetet. A többen nem tudom, hogy van-e változás. A pepszin fehérjében mondjuk tuti nincs.
2014. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ez egy érettségis feladat? megtudhatom, hogy ezt honnan szedted, mert nekem is jól jönnének :) amúgy első voltam :)
2014. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,az,netről kerestem és próbálom megoldani,azonban ezeket nem túl sok sikerrel.

Köszönöm szépen a választ!:)

2014. dec. 30. 15:34
 4/4 anonim válasza:
Betudnád nekem linkelni? :)
2014. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!