Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek az időben...

Mi a véleményetek az időben visszautazás paradoxonjairól?

Figyelt kérdés
Próbáltam nagyon egyszerű és tömör lenni :D Mindenki, még a tudósok is úgy gondolnak az időutazókra, mint személyiségekre, mi emberek istennek hisszük magunk. Senki nem úgy gondol az időutazásra, mint energia és anyag visszaküldésére, nem pedig személyekére. Ha arra gondolok hogy anyagot és energiát küldünk vissza, akkor megszűnni látom a paradoxonokat. Az emberi személyiség nem fizikához köthető, de a létező dolgok igen. Az én elméletem szerint ha visszamész a múltba (ami mai ésszel nem elképzelhető,) akkor szabadon megváltoztathatnád, mert a te anyagod és energiád, agyi impulzusostól mindenestől lépett át az időkapun, ami csak úgy nem vész el, motiváció ide vagy oda. Ki mit gondol a paradoxonokkal kapcsolatban? Biztos vagyok benne hogy rengeteg teória van róla a fejetekben :)

2014. dec. 31. 23:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ennél zavarosabb eszmefuttatást rég olvastam
2014. dec. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Sok lesz az a pezsgő barátom! :D
2015. jan. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Most relaxálj és mindenkinek boldog új évet!
2015. jan. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Buék, és valóban pezsgőzök, de én alapból is így gondolkozom :D
2015. jan. 1. 02:02
 5/25 anonim ***** válasza:

"mert a te anyagod és energiád, agyi impulzusostól mindenestől lépett át az időkapun"

Itt vesztettem el a fonalat.

2015. jan. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Röviden és tömören: Szerintem(!) ha az időutazást úgy nézzük mint anyag és energia, nem mint személyiségek utazása, akkor az összes paradoxon értelmét veszti. És lényegében arra lennék kíváncsi hogy ti hogyan gondoltok az idő paradoxonokra :)
2015. jan. 1. 09:08
 7/25 anonim válasza:
en egyaltalan az ido utazast fizikai keptelensegnek tartom :D nezz discoveryt :D
2015. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Armand B. ***** válasza:
Én valamennyire felfogom hogy mire gondolsz: hogyha egy ember személyisége visszamegy a múltba az paradoxonokat okozhat de ha csak az anyagod és energiád szempontjából nézzük akkor a lelked a szándékod nem látjuk ebben az esetben a paradoxonok megszünének valamint ha átmész az "időkapun" változik a szándékod így megint nem nagyon okozhatsz paradoxonokat de ez mind csak elmélet természetesen.
2015. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Vacuolum ***** válasza:

ez körülbelül annyira volt nagyszerű észfejtés mintha azt írtad volna le, hogy mi van szerinted a halál után, mert ha a saját magad által hozol létre egy idő paradoxont a saját idővonaladban akkor eldöntheted, hogy az az ember aki voltál meghalt vagy akár meg se született, de tegyük fel, hogy úgy csináljuk,hogy csak a tudatodat küldjük vissza a 20 éves testedbe úgy, hogy te 70 éves vagy. Ebben az esetben megváltoztathatod a múltat csak ott leszel 20 évesen 70 évnyi emlékkel (kicsit kellemetlen mellék hatás) és a 70 évnyi emlékedet nem is tudnád értelmesen használni a sorsod megváltoztatására, mert az első esetben ahol nem ugyan úgy döntesz ahogy régebben akkor már borul az egész és semmi se lesz úgy, mint előtte szóval ott leszel 20 évesen 70 évnyi meg nem történt vagy pontosabban nem fognak megtörténni. Szóval ez elég haszontalan. Aki meg azért csinál időgépet, hogy megmentsen valakit és csak ezt a tudatos módszert használja annak mindig vissza kéne küldenie a tudatát, hogy megmentse az illetőt amitől egy olyan időhurokba kerül az elméd, amit csak akkor tudsz megtörni, ha egyszer nem "mész" vissza és nem mented meg amivel pontosan ott leszel mint eddig csak lesz végtelen sok emléked arról, hogy te folyton újra éled a megmentés és a visszaküldés közti időt.

Szóval a paradoxon nem megtörhetőek, hanem kikerülhetőek amiből akár milliószor rosszabbul jöhetsz ki.

2015. jan. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
#8 az agyi impulzusaid is energiából és anyag rezgésekből állnak, tehát az én elméletem szerint ha visszautaznál, minden gondolatod vinnéd magaddal, így bármit csinálhatnál, nem tűnnél el vagy ilyesmi. Mintha átlépnél egy másik idősíkba. A motivációd megmaradna, de csak nem létező, alaptalan emlékek lennének. Agyi impulzusok éppúgy energiának számítanak mint bármi más :) De igen, kb ezt gondoltam.
2015. jan. 1. 11:45
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!