Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van melegebb a hegy...

Miért van melegebb a hegy másik oldalán? Képet is készítettem.

Figyelt kérdés

[link]


Az ábra remélem érthető, miért van melegebb a másik oldalon? Mi játszik szerepet ennek a kialakulásában? Esetleg a Nap, amit nem rajzoltam oda? Ezt mondjuk kétlem.


A meleg levegő felszáll (mivel a hegy útban van), majd leszáll a völgybe?


És hogy jön ez létre?


2010. febr. 4. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert a Nap nem pont merőlegesen, felülről süt, hanem kicsit oldalról, valamilyen szögben éri a napsugárzás a hegyet. Emiatt a déli lejtőket (az északi féltekén) több napsugárzás éri, mint az északit. Ezért van ott melegebb :)


Egyébként nagyon tetszik a rajz =)

2010. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Déli oldal a melegebb? Azt melegíti a nap majdnem egész nap, az északi pedig általában árnyékban van.
2010. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értelek Benneteket, de esetleg az időjárással nincs összefüggésben? Vagy a széllel, légáramlás révén? A vízkicsapódás, a légnyomás nem játszhat szerepet?
2010. febr. 4. 16:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vok.

Úgy megtetszett a rajz, h csináltam én is egyet =)

[link]


Kb. 95%-ban ez okozza a hőmérséklet-különbséget, emellett persze lehetnek helyi meteorológiai sajátosságok is, de ez az elsődleges. A szélnek inkább a csapadékeloszlásban van szerepe, mint a hőmérsékletben, a légnyomásnak nem hiszem, hogy komoly hatása lenne erre.

2010. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jaj, buta vagyok :) Meg is van a válasz, értelmetlenségeket írogatok.


[link]


A főnszélre (bukószélre) gondoltam! Ejj! :)

2010. febr. 4. 17:00
 6/8 A kérdező kommentje:
16:59-es, tetszik! :) Főleg az a "kosz" felirat ott :P Szennyeződés :))))))
2010. febr. 4. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:

16:59

EL vagyok ragatattatva a rajzodtól:)) Annyira tetszik.. de komolyan :D kosz :D szaturnusz :D ez jó volt.D

2010. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ó, köszönöm szépen =)
2010. febr. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!