Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mára orvosilag, tudományosan...

Mára orvosilag, tudományosan sikerült egyértelműen bizonyítani a halált?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a halállal vége az adott ember életének örökre, nincs túlvilág, nincs reinkarnáció, mennyország és a halálközeli élmények nem mások, mint az agyunk szüleménye, hallucináció?
2015. jan. 1. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Igen.
2015. jan. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Inkább úgy mondanám, hogy rendkívül valószínű.

Mivel egyetlen olyan jel sincs rá, hogy lenne bármi is a halál után, ill. előtte sincs olyan dolog, amiből valamiféle lélek következne.

2015. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Jaj, ne. :/
2015. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
A kérdés az, hogy mi is az, ami megmaradna belőlünk a halál után. Tehát elsőként a lélek vagy hasonló fogalmakat kellene tisztázni. Azonban ez nem természettudományos témakör, inkább filozófia, pszichológia, vallás, vagy akár történelem, társadalomtudományok. Ugyanúgy nem természettudományos téma, ahogy az esztétika, művészetek, stb.
2015. jan. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"nem természettudományos témakör"

De, erről írtam az előbb. A tudomány tudja azt, hogy a lélek - akármi is az - a testünkben van, és sem életünkben, sem azután nem tud kijönni belőle.

2015. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

> „A tudomány tudja azt, hogy a lélek - akármi is az - a testünkben van, és sem életünkben, sem azután nem tud kijönni belőle.”

Az olyannal, hogy „akármi is az” vigyázz. Például ha léleknek a kiskutyát nevezzük, akkor mindegyikünkben van egy kiskutya, ami nem tud kimászni belőlünk? :D


Amúgy lényegében azt akartam én is ideírni, amit a 21:40-es.

2015. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

„akármi is az”

Nem azt mondtam, hogy akármit nevezhetünk léleknek, hanem azt, hogy bár nem ismerjük pontosan, hogy ez micsoda - azt tudjuk, hogy kizárólag a testünkben van, ezen belül is az agysejtjeinkben és azok kapcsolatában.

2015. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez tudományosan továbbra is semmitmondó. Hogy nem ismerjük pontosan, az még nem gáz. Az agyat, vagy akár a szaloncukros papírt sem ismerjük teljesen pontosan; de meg van mondva, hogy az agy az a dolog, ami a testünk irányításáért felel és normális esetben a koponyánkban található; vagy a szaloncukros papír az olyan papír, amibe csokoládé bevonatú édességet csomagolunk egy rétegben, két füle van, azok széthúzásával az édességet ki lehet belőle venni, és így már tudjuk tudományosan kutatni a tulajdonságait.


Most már a válaszaid sejtetik, hogy a lélek nem kiskutya, tehát ha azt akarjuk kutatni, akkor a kiskutyákat békén hagyhatjuk (amúgy sajnáltam volna szegényeket kísérleti nyulaknak használni). De például a dezodorokat is? Vagy az agyat? Például ha az agyat tekintjük léleknek, akkor nem is olyan hülyeség, amit eddig leírtál. (Bár ki tud jönni a testünkből, de ezt sosem saját erejéből oldja meg.)


De például ha így definiáljuk a lelket, akkor nincsen igazad:

„A lélek életerő, mely a fontosabb szervekben (szív, vér, máj, csontok) lakik. A halál után tovább él, de az élet tartama alatt is elhagyhatja az embert, pl. betegségben v. öntudatlanságban, s bizonyos szertartásokkal vissza lehet hozni.”


Amíg nincs róla egy rendes meghatározásunk, addig nem is tudunk vele kapcsolatban előbbre jutni.


> „Nem azt mondtam, hogy akármit nevezhetünk léleknek…”

Szóval mit nevezhetünk annak? (Az is jó, hogyha megmondod, mit nem, csak az nem jó, hogyha a definícióba beleveszed, akár közvetve azt a szót is, hogy 'lélek'.)

Például a kiskutyát nem, oké. Még mit nem?

2015. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bár okfejtésemet megpróbálom tudományosnak álcázni, valójában ez inkább lesz "sekély" filozófia: előemberek. Már sejtik, hogy nem épp olyanok, mint az őket körülvevő többi állat. Aztán ettől a gondolattól megied és áldoz valamit valakinek.

Ősemberek2.0: a sejtés ugyan az, de a választ még nem találja, ám a kis közösségban hamar napirendre kerül a "no, mi kik is vagyunk" téma.

Ősemberek3.0-ember Bétateszt: egy okos egyed rájön: nekünk isteni szikránk van, ez az amiért mások vagyunk, okosabbak, és amiért kevésbé szőrösek.

Ember1.0: az összes írni tudó kultúra leírja vallását egy agyagtáblára, 2 agyagtáblára, sok agyagtáblára, papírra, fűbe-fába-földre stb. Egy híres lesz: ma úgy hívják, hogy biblia.

Ember 1.1.

Rájövünk sok-sok természettudományos törvényre. Egy hatalmas ugrás küszöbén állunk, kiléphetünk a világűrbe. És pontosan ugyan azt kérdezzük, mint előember: mitől vagyunk mások, okosabbak, kevésbé szőrösek? Ma az utóbbit könnyen megtudjuk válaszolni. AZ előbbit kevésbé. A lélek fogalmát behelyettesítjük az öntudattal. Az öntudat agyunk epektromos jeleinek végteleneül bonyolut eredménye. Azomban talán épp azért ember az ember, mert felteszi ezt a kérdést? Nemtudom biztosan.

2015. jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, provokálsz.

Mindegy, lássuk:

A lélek a központi idegrendszer működésének a fő hatása.

Amikor a központi idegrendszer nem működik, a lélek akkor is létezik, de akkor nem működik.

Értelemszerűen nem tud "kimenni" a központi idegrendszerből, de olyan előfordulhat, hogy egy ideig nem tudja produkálni a normál működést.

Jó kérdés, hogy milyen bonyolultságú idegrendszernél beszélhetünk a létezéséről, és hogy az idegrendszer egyszerűbb funkciói (elemi érzékelés, végrehajtó mozgatás, mirigyek irányítása, stb.) beleszámítanak-e a lélekbe.


Amit írtál:

„A lélek életerő, mely a fontosabb szervekben (szív, vér, máj, csontok) lakik. A halál után tovább él, de az élet tartama alatt is elhagyhatja az embert"

...több sebből is vérzik:

- mi az életerő?

- mi bizonyítja, hogy a többi szervben is benne van a lélek? A kísérletek az ellenkezőjét mondják.

- mi bizonyítja, hogy a halál után tovább él?

- mi bizonyítja, hogy elhagyhatja az embert? A fizikai törvények mást mondanak.

2015. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!