Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet megállapítani hogy...

Hogy lehet megállapítani hogy egy mágnes pl. : északi oldala negatív vagy pozitív hullámot gerjeszt?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy ha a forgás ellentétes akkor felcserélődik. De egy adott generátornál pl simson generátornál a gyújtótekercsnél az a jó ha megszakítás pillanatában van a mágnes "telibe" a tekercs fölött

Na itt lenne jó tudni hogy negatív vagy pozitív hullám gerjesztödik.

Bár szerintem pozitív Jut eszembe a mágnest meg lehet nézni hogy északi vagy déli pólusú a generátor mágnese egy ismert polarítású mágnesrúddal. (mondjuk sajnos ilyenem nincs:()


Tudom oszcillószkópót rakok fel egy picit megmozdítom és látom is hogy milyen félhullámom van :) de sajnos ilyen szerkezetem sincs :(



#Simson #mágnesesség #generátor #permanens mágnes #félhullám #tekercsgyújtás
2015. jan. 4. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Tök mindegy.


Ha egy rúd állandómágnest egy tekercs előtt forgatsz az É D tengelye körül akkor felváltva hol + hol - lesz az áram iránya .


De ennek a szikra nagyságához semmi köze csak az áram irányához.

2015. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Topor G ***** válasza:

Nem értem, ebben az esetben ez miért lényeges? A gyújtótekercsnél az a lényeg, hogy szikrát adjon és a megszakítás a legnagyobb gerjesztés állapotában legyen (minél erősebb szikra).

Ha felcseréled a tekercs kivezetéseit, ugyanazt az eredményt kapod, mintha a másik irányba forogna a mágnes, vagy megfordítanád a mágnes pólusait.

Nem kell oszcilloszkóp, jó egy állandó mágneses mutatós műszer (voltmérő), csak tönkre ne tedd...

2015. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem lényeges mert müködik a dolog de csak kiváncsiságból kérdeztem hogy melyik félhullám az aktuális megszakításról tekercsgyújtásnál


De azért fordítva csak nem jó bekötni a traffót mégha működik mert meg van jelölve hogy melyik a + kivezetése [15] és a - kivezetése [1]

2015. jan. 4. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:

"De azért fordítva csak nem jó bekötni a traffót mégha működik mert meg van jelölve hogy melyik a + kivezetése [15] és a - kivezetése [1]"

Erre van egy nagyszerű megoldás, a neve: kapcsolási rajz. Megnézed, hogy az egyes kivezetéseket hová kell kötni. Simson esetén az 1-es számú kivezetést le kell testelni, a 15-öst a vezetékösszekötőn át a gyújtótekercsre kell kötni. Negatív testelésű járműveknél ugyanis (a Simson is ilyen) a váz vagy karosszéria minősül negatív pólusnak, ahhoz képest a 6 vagy 12 V-ot mindig pozitívnak tekintjük.

2015. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!