Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom kiszamolni, hogy...

Hogyan tudom kiszamolni, hogy A pontbol B pontba egy csovon keresztul vizet folyatok, mennyit veszit a hojebol mire odaer?

Figyelt kérdés

- A pont es B pont kozott 6m tavolsag van.

- A pontban a viz homerseklete 45C

- A pont es B pont kozott egy fem csovonkeresztul folyik a viz ez nem tudom szamit-e. 3/4" -os csovon keresztul.

- A ket pont kozott a kulso homerseklet -6C

- A viz megallas nelkul folyik


Koszi!



2015. jan. 8. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod ennyi adatbol kiszamolni. Megmerni tudod.
2015. jan. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és a cső szigetelt vagy mondjuk csupasz rézcső?
2015. jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

megallas nelkul, jo jo, de milyen sebesseggel? mert nem mindegy hogy egy oraig tart mig odaer, vagy egy masodpercig...


ugyanis a csofalon keresztul van egy holeadas, raadasul az is szamit hogy van e csokanyar, akarmi... a csofal anyaga is szamit, hogy mennyire vezeti a hot, kismillio dolog van, ezt igy nem lehet kiszamolni.


Megmerni szoktak, aztan azt mondjak hogy a csonek van egy "k" allandoja, ami megmutatja, hogy adott anyagra, adott hosszusagon mennyi a hoateresztese, de meg a terfogataramot is bele kell szamolni

2015. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi hozzaszolasokat.


- A cso sima rez cso, nem szigetelt.

- 4 kanyar van a csoben

- A sebesseget nem tudom megmerni sajna mert nincs ra eszkozom, de a csoben a nyomas 2bar ha ez mond valamit.


Azt mondjatok merni kell. Rendben, belatom valoszinuleg pontosabb is lesz a hianyzo adatok miatt,de akkor is lenne ket kerdesem meg.


- Szerintetek (es most tenyleg csak tippek erdekelnenek) kb. mennyit hulhet a viz nagysagrendileg? 1-2 C vagy tobb?


- Mennyi ido lehet mire viszonylag allandova valik a vegponton a homerseklet a mereshez?


koszi

2015. jan. 8. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:

> "Mennyi ido lehet mire viszonylag allandova valik a vegponton a homerseklet a mereshez?"


Mivel minden statisztikus alapokon nyugszik sosem lesz állandó a hőmérséklete, de szerintem egy 30 másodperc alatt már jó lesz erősen folyatva a vizet. :D Ezt egyébként tényleg érdemesebb megmérni, mint kiszámolni. Sok minden kéne hozzá. Olyan dolgok, amiket pontosan csak akkor tudsz, ha megint csak megméred, szóval jobban jársz, ha direktben kiméred.

2015. jan. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
megintcsak attol fugg minden hogy milyen terfogatarammal jon a viz...
2015. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hat, koszi mindenkinek.
2015. jan. 29. 04:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!