Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a nullponti energia létezik...

Ha a nullponti energia létezik, hogy lehet megmérni, hiszen abszolút 0 fok csak elméletben létezik és ekkor anyag (így a mérőműszer) is megszűnne létezni, ill. vákuumban sem lehet minden mezőt leárnyékolni (pl. gravitációs mező)?

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Közelíteni lehet, és számítani.
2015. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmi nem szűnne meg létezni az abszolút 0 fok közelében.

Vannak nehézségek a mérés kivitelezésében de az emberi találékonyságot nem szabad lebecsülni.

2015. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Közben utána néztem és azt találtam, hogy a modern fizika alapján létezik E0, de szerintem az alternatív energiakutatók (pl. Egely György), akik az elsőfajú perpetuum mobile létezésében és az E0 hasznosításában hisznek (inkább, mint tudják), mást értenek alatta mint a hivatalos tudomány...


"Semmi nem szűnne meg létezni az abszolút 0 fok közelében." --> Nem azt mondtam, hogy a KÖZELÉBEN (szövegértés).

2015. jan. 11. 19:19
 4/10 anonim ***** válasza:

0 kelvinen sem szűnik meg az anyag, legalábbis semmi nem utal erre.

Egely valóban kicsit mást hív nullponti energiának, vagy legalábbis máshogy próbálja közelíteni a fogalmat.

2015. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Egely dolgaival ne foglalkozz, csak népbutítást végez. Kvantummechanika tisztán megmondja, hogy ki nem nyerhető a zéró ponti energia.
2015. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"0 kelvinen sem szűnik meg az anyag, legalábbis semmi nem utal erre. " -->


"A határozatlansági relációból következik, hogy a dolgok létezése és mozgása egyenértékû. Vagyis minden, ami létezik, tehát hullámfüggvénnyel leírható, helyzetében elmosódott s elmosódottságából fakadóan rendelkezik mozgási energiával. Tehát a kvantummechanika leírásában még az abszolút nulla fokon sem lehetséges (ami egyébként elérhetetlen) semmilyen „nulla energiájú létezõ”."

/MTA kémiai osztály weblapja: [link]


Tehát abszolút 0 fokon nem létezne anyag. :P

2015. jan. 11. 23:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"A határozatlansági relációból következik, hogy a dolgok létezése és mozgása egyenértékû."


Ajjaj! :))

A határozatlansági elv az anyag bizonyos tulajdonságainak mérhetőségére, meghatározhatóságára vonatkozik. Amire utalsz, az impulzus és pozíció, nem arra vonatkozik, hogy egyenértékű, hanem hogy egyszerre nem határozható meg. Valószínűleg az anyag-energia ekvivalenciával kevered, de az sem azt mondja, hogy a hőenergia adná az anyag teljes energiamennyiségét. A hőenergia az E=mc^2 energiamennyiségen felül jellemzi az anyagot.

2015. jan. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lettem lepontozva? Egely hívők vagy mert nem jót írtam? Nem fogom levezetni, de a harmonikus oszcillátor kvantummechanikai tárgyalásakor kijönnek az energiaszintek:

E_n=(n+1/2)ħω, ahol n eleme a természetes számok halmazának. Mi a legkisebb energia szint? n=0 esetén:

E_0=ħω/2

Tudunk lejjebb menni? Nem. Nincs több energiaszint. Ergo nem lehet kinyerni az energiát, mert nincs lejjebbi energia szint ahova ugorhatna a rendszer. Ezt nevezzük zéró ponti energiának.

2015. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, ezt nem én írtam, lásd a megjelölt hivatkozást... de köszönöm a felvilágosítást, nem vagyok fizikus, csak elkalandoztam kissé a fizika rejtelmeiben, mivel orvosiskéne fizikából is kell vizsgáznom. :D Szóval ez nekem már kicsit magas és most kezd tisztulni a kép, úgyhogy köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)
2015. jan. 12. 12:17
 10/10 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Nem rétem azokat sem akik azt mondják 0K-en nem szűnik meg semmi, mert tudomásom szerint 0K-en az anyagnak nincs térfogata, azaz nem foglal el helyet a térben, tehát nincs! és a nincsből nem lehet energiát nyerni.Egelyről meg annyit, hogy amikor eddig tudományosan kellett volna bizonyítania(tehát olyan emberek előtt akik bármennyire hozzáértők és akár az iskola 12 osztályát visszatudták emlékezni) akkor mindig csődöt mondott tudomásom szerint, de örülnék ha nem így lenne, ha mégsem javítsatok ki bármelyik állításomról.
2015. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!