Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyon alap mechanikai/fizikai...

Nagyon alap mechanikai/fizikai feladatban kérek segíséget?

Figyelt kérdés

Kettő feladat lenne.

1.

Egy kéttámaszú tartó középen 1 erő terheli, Meg kell határozni az a reakció erőt és a b reakció erő, a nyíróerő ábrát és veszélyes keresztmetszet helyét


Ez nem konkrét feladat hanem kérdés hogy hogyan kell az ilyen feladatokat megcsinálni? Ha gondoljátok egy példával szemléltetnétek nekem?



Illetve egy még egyszerűbb

Nyomaték számítása síkbeli erőpárral hogyan történik?



#tartó #mechanika #erőpár #nyyomaték
2015. jan. 12. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=nem0004IIP0

Ez egy összetettebb feladat, de ha ez megy akkor minden.

2015. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kösz de nálam nagyon nem ilyenről van szó, ez olyan nekem mintha az összeadást kérdezném aztán kapok egy másodfokú egyenletet. Tényleg a leggagyibbra kell gondolni középiskola 9. osztály valami ilyesmi érdekelne de ezt nem igazán értem

[link]

2015. jan. 12. 18:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Oké.
2015. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne egy konkrét példával.
2015. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyomatéki egyensúlyi egyenletet kell felírni az egyik támaszra

Szum MˇA=0

Az összes forgatónyomatékot felírod az egyik (A) támaszra, egy ismeretlened lesz a B támaszerő.

Ebből már meg is van az A támaszerő.

szum Fˇy=0

Az össze y irányú erő előjelhelyes összege 0.

2015. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nyíróerő ábrán az összes külső erőt feltünteted előjelhelyesen, (úgy ahogy a csatot ábrán van)

0-ról kell indulnia és oda is kell záródnia ha jól számoltál.

A nyomatéki maximum (veszélyes keresztmetszet) ott van ahol a nyíróerő ábra előjelet vált (átlépi a 0 vonalat).

2015. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 os valami ilyesmire gondoltam köszönöm. Az volt a baj hogy példa se állt a birtokomban csak ez a szöveg. Még a 2. rész érdekelne.
2015. jan. 12. 19:55
 8/9 A kérdező kommentje:
egyébként megvan a feladat ez lenne [link]
2015. jan. 12. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel. Ha 8 kN a teher, hogy lehet a támasz erő 10-10kN? Vagy sok az infó vagy kevés.
2015. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!