Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi Mianmar fővárosa?

Mi Mianmar fővárosa?

Figyelt kérdés
suliban írtunk Ázsiából dolgozatot és ezt pont kérdezte a tanár és azt írtam oda hogy Nepjida, Rangun (mert neten Nepjidát láttam de a térképünkön nem volt rajta csak Rangun) és áthúzta az egészet :o

2015. jan. 19. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Rangoon
2015. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiváncsi voltam hogy melyik az a másik város amit te írtál, és tényleg az a főváros

[link]


Lehet hogy azért huzta át mert csak 1 nevet lehet írni?

2015. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rangoon a legnagyobb városa, és Nepjida a főváros. Igaz, csak 10 éve lett az… (Amúgy ennyi erővel Ausztrália fővárosa is Sydney vagy Melbourne, és nem Canberra.)


[link]


Másrészt HA a tanárnak tényleg nem volt semmi kommentje, csak áthúzta, amit írtál, akkor elég csúnya véleménnyel vagyok róla… (Megjegyzés: nem tudom, hogy az állításom feltétele teljesül-e, és itt nem is fog kiderülni.)

2015. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ezeöccá válasza:
100%
Valóban megváltoztatták a fővárost, eléggé érdekes döntés volt, olvastam egy amerikai-burmai történész könyvét, ami szerint a döntés elsősorban hadi-stratégiai okokkal (Rangun/Rangoon a tengerparton van és így tenger felől érkező támadás esetén hamar politikai-katonai centrum nélkül maradna Mianmar), másrészt pedig a katonai vezetés presztízsvágyával ("menő dolog új fővárost alapítani") magyarázható.
2015. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát jó oké hogy egy nevet lehet írni de ha legalább fél pontot ad rá megvan a négyes...így nem lett meg az 5ös félévkor. meg amúgy semmi megjegyzést nem írt hozzá.

amúgy köszönöm a válaszokat:)

2015. jan. 23. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!