Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Neutrínóval kapcsolatos a...

Neutrínóval kapcsolatos a kérdésem!?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam S.H. egyik könyvében: Neutrínó: rendkívül kis tömegű elemi részecske, amelyre

csak a gyenge kölcsönhatás és a gravitáció hat.


Hogyan hat rá a gravitáció ? Vagy hogyan nyilvánul ez meg ???



2015. jan. 20. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Miert, mas testekre hogyan hat a gravitacio? Elteriti a palyajukat. Tadaaaaa, a neutrinok palyajat is elteriti (egyebkent megfeleloen eros gravitacio a fotonok palyajat is elteriti).
2015. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom de elég nagy gravitáció kéne hozzá ( pl. fekete lyuk) nem ?
2015. jan. 20. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozza fekete lyuk. Egyes csillagok is kepesek elhajlitani a fenysugarat. A jelenseg neve gravitacios lencsehatas: [link]
2015. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "megfelelően nagy gravitáció" meg "egyes csillagok képesek eltéríteni"?


Minden test létrehoz gravitációt, és minden gravitáció hat a neutronokra is meg a fényre is, akármilyen kicsi. Persze a kis gravitáció kevésbé, a nagy jobban.

2015. jan. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha az általános relativitáselmélet értelmében vizsgálod a dolgot, akkor a gravitáció nem a testekre hat, hanem a téridő szövetére. Ezért is hajlik meg a fény útja nagy tömegek közelében, annak ellenére hogy a fénykvantum nyugalmi tömege 0. Newtoni szempontból egyáltalán nem is lenne ésszerű, hogy egy 0 tömegű objektum gravitációs kölcsönhatásban vegyen részt, ennek ellenére mégis eltéríti a fénysugarakat a gravitáció.

Egy objektum súlya a saját tömegének, és a kölcsönhatásban résztvevő másik objektum tömegének a függvénye. Tehát, a neutrínóra is ugyanúgy hat a gravitáció mint az összes többi objektumra, de mivel rendkívül kicsi a tömege, ezért csak nagyon gyengén, észrevehetővé csak akkor válik a hatás, ha nagyon nagy a központi tömeg, ami maga felé húzná.

2015. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hominida ***** válasza:

#4 kérdése ettől még teljesen igaz, a tömegvonzás és az általa létrehozott gravitáció minden tömeggel rendelkező test esetében végtelen távolságban is nullánál nagyobb, persze elméletileg. Kellően nagy egy gravitáció csak ahhoz lehet, hogy ilyen vagy olyan körülmények között általunk észlelhető legyen.


Még a Föld idődilatációs hatását is pontosan használták a GPS műholdak tervezésénél, pedig a Föld tömegvonzása semmiség.


Megjegyzést érdemelhet, a pontosság kedvéért, hogy ennek ellenére a Föld tömegvonzása képes egy fekete lyukat is a pályáján tartani, mert a fekete lyuknak a Földre irányuló vonzerejét a Föld azonos ellenereje ellensúlyozza III. Newton megállapítása szerint. :-)

2015. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!