Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pontosan hogyan fejlődik az...

Pontosan hogyan fejlődik az izomzat, hogyan alakul ki a már meglévő mellé több?

Figyelt kérdés
Mi történik a szervezetben, amikor valaki sok monoton mozgást végez? Alkalmazkodik az izomzat, de hogyan épül több és pontosan miből?

2015. jan. 21. 03:09
 1/5 anonim válasza:

Én úgy tudom, h a munkavégzés során az izomzaton apró szakadások jönnek létre az extrém terheléstől.

Ha az edzés után pótolva van a fehérje, akkor abból ezek a "sebek" helyreállnak, de már egy erősebb "kötés" jön létre, aminek a térfogata is már nagyobb.

2015. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
(teljesen laikusként) én úgy tudom, hogy nem lesz több csak a térfogata nő meg, és vhogy úgy mint ahogy az előbb is írták, hogy az extrém igénybevételtől megsérül és utána mikor meggyógyul már erősebb és nagyobb lesz, ilyenkor érezzük az izomlázat.
2015. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sadam87 ***** válasza:

Elsősorban az izomrostok átmérője növekszik, ezáltal megnő a fehérje tartalmuk, így nagyobb erőkifejtésre lesznek képesek) Felnőtt korban új izomrostok csak kivételes esetben jönnek létre.

[link]

(13. dia)

2015. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

sadam87, téged külön akartalak kérni a leírásban, hogy szólj hozzá, de nem volt rá szükség. :)

Köszi az infokat!

2015. jan. 22. 06:17
 5/5 sadam87 ***** válasza:

Kösz, ez jól esett. :)

Őszintén szólva gondolkoztam, hogy válaszoljak-e rá, mert nem nagyon értek hozzá, csak halványan rémlett valamit. Mindenesetre azóta kicsit jobban is utána néztem, és ez is abban erősített meg, hogy elsősorban az izomrostok mérete növekszik (hipertrópia), és nem elsősorban a rostok száma, bár nem egészen egyértelműek számomra a források (a hosszabbakat nem volt időm olvasni).


"A meta-analysis by Kelley (84) found that hyperplasia occurs in certain animal species under experimental conditions as a result of mechanical overload"

"Evidence that hyperplasia occurs in human subjects is lacking and, if it does occur at all, the overall effects on muscle cross-sectional area would appear to be minimal"

[link]

(Ez egy jó részletes review, csak beleolvastam.)

[link]

(Ez egy cseppet régi.)

[link]

(Ez arra utal, hogy a megvastagodás azért nem olyan egyszerű folyamat.)

[link]

(Ez nem tudományos forrás, de a válaszolók viszonylag megbízhatónak tűnnek, és érvelnek a hiperplázia mellett.)


Szóval köszönöm az elismerést, de önmagában senki két szép szeméért (vagy általában jó hozzászólásaiért) nem kell biztosnak venni valamit, amit állít, amíg nem ellenőriztük. :)

2015. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!