Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikusok! Az elméleti vagy...

Fizikusok! Az elméleti vagy az alkalmazott fizika szakirány választása lenne a célszerűbb?

Figyelt kérdés

2015. febr. 2. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól erősen függ, hogy mit akarsz és hogy mihez értesz...
2015. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Utána néztem mindkettőnek és mindkét ága ugyanúgy vonz, ezért vagyok tanácstalan :)
2015. febr. 3. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán hány éves vagy? Szakirányt az egyetemen kell majd választani és nem azonnal tudtommal, másod-, harmadévesen és akkor már könnyebb tudni, hogy mit akarsz.


Elméleti fizikusként a munkaerőpiacon alapvetően kutatásra számíthatsz.

Alkalmazott fizikával, minél inkább gyakorlatias, pláne ha közel áll egy mérnöki végzettséghez, sokkal több lehetőség van a munkaerő piacon.

2015. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Meridián1 válasza:
26%

A gyakorlati dolgoknak tudod igazán gyakorlati hasznát venni.


Itt egy példa:

Egy 2m x 2m alapterületű sufniba el lehet-e hosszában helyezni egy 6 m hosszúságú pallót?

Az elméleti fizika szerint igen, csak előtte megfelelő sebességre kell gyorsítani... :)

És ez a szak tele van ilyen baromságokkal.

Szóval az alkalmazott fizika sokkal jobb választás.

2015. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem valami kulturált megnyilvánulás az elméleti fizikát "baromságnak" nevezni.

Én baromságnak azt nevezném, ami nem igaz, valótlanság. Az elméleti fizika nagyon mély és komoly tudomány.


Ezt leszámítva nagyban egyetértek. Minél gyakorlatibb a dolog, annál jobb. Pláne, a mérnöki dolgok.

2015. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Meridián1 válasza:

Néha nem árt közérthetően fogalmazni az egyértelműség végett.

Az adott kifejezés egy szimpla véleményt tükrözött.

De ha most azt mondod nekem, Te még soha nem mondtad mások által nagyrabecsült dologról, hogy "hülyeség" én tényleg kiugrok az ablakon... :)

2015. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Azért az elméleti fizikával is el tudsz helyezkedni, főleg olyan területeken, ahol elméleti tudásra van szükség. Ez jobb választás, ha kevésbé érdekelnek a kísérletek, a gyakorlat, de tetszenek a szép elméletek. Matematikussal rokon ez a terület, de annál gyakorlatiasabb. Sokan foglalkoznak elméleti fizikusok pl. közgazdaságtannal bankoknál és más befektetési cégeknél. Azzal nagyon jól is lehet keresni. De a legtöbb cégnél szükség van valamilyen elméleti, funkcionális tervezésre. Informatikusként is fognak alkalmazni az iparban. Aztán ha kutató szeretnél lenni belföldi vagy külföldi egyetemen vagy kutatóintézetben, akkor sok lehetőséged van rá. Akkor általában kevesebb jövedelemre számíthatsz, de meg lehet élni belőle, főleg külföldön. A szellemi szabadságod viszont nagyobb, mint az iparban, jobban azt csinálsz, amihez kedved van, és szabadabb időbeosztásban.

Még az is megfontolandó, hogy alkalmazott fizikusként ott van a sok mérnök konkurrencia, akik alapból "alkalmazottak".

2015. febr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolj vissza a hallgatói labormérésekre. Ha kiráz a hideg, és elönt az unalom víziója, akkor valószínűleg elméletibb ember vagy.
2015. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! :)
2015. júl. 31. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!