Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a következménye annak, ha...

Mi a következménye annak, ha egy testet csak egy erőhatás ér?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Akár még nyugalomban is lehet, de egyenletesen változó mozgást is végezhet.
2015. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy időben állandó nagyságú, irányú és támadáspontú erő éri a testet és a támadáspont a test tömegközéppontjára esik. Ekkor a test egyenletesen gyorsulni fog ha egy inerciarendszerben vizsgáljuk.

Ha valamelyik nem teljesül, akkor bonyolultabb a téma.

2015. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:

1essel vitatkoznék: ha nyugalomban van (pl. egy asztalon ülő tárgy), ott már nem egy erő van, hanem kettő. Egy lefelé mutató gravitációs erő, és az asztal által a tárgyra kifejtett ellentétes erő; ez a kettő kiegyenlíti egymást.


Ha ezt feladják "trükkös" kérdésnek fizikaórán, akkor szerintem az a helyes válasz, amit várhatnak, hogy egy ilyen test soha nem lehet (egy newtoni objektív referenciarendszeren belül) nyugalomban. Az erőnek mindig egyenes és meghatározott irányú és nem nulla hosszúságú irányvektora van.

2015. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

Igazad van, egy kicsit elnéztem, de arra gondoltam amit írtál.

2015. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy testet csak egy erőhatás ér, akkor az a test minimum gyorsulni fog.

Ha az erő nem a tömegközéppontján támad, akkor pedig egy szöggyorsítás is lesz, tehát forogni is fog a test. Természetesen ilyenkor a gyorsulása kisebb, hiszen az energia egy része a forgatásra megy el.

2015. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hominida ***** válasza:
Pontosabban az erőlökés egy része válik impulzus helyett perdületté.
2015. febr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!