Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen tanulmányok kellenek...

Ferenc95 kérdése:

Milyen tanulmányok kellenek ahhoz, hogy bűnügyi helyszínelő lehessek. Jelenleg kémia egyetemen vagyok és a továbbiakat folytatnám bió-kémiával, pontosabban enzimológiával, akkor az jó lenne. Vagy mivel folytassam?

Figyelt kérdés

2015. febr. 16. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
közszolgálatira kellett volna menni, vagy orvosira igazságügyi orvosszakértőnek
2015. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már nem bűnügyi helyszínelőnek hívják, hanem bűnügyi technikusnak és érettségi után a közszolgálatira kell menni:

[link]


De ha már "kémia egyetemen" (mi a franc ez?) vagy akkor valamilyen műszeres analítika szakirányt javaslok és megfelelő protkóval és jópár se... kinyalása után lehetsz bűnügyi szakértő:

[link]


És ha akarsz még egy tippet (bár ez nem kizárólag csak a bűnügyi területhez kapcsolódik) tanuld ki a mágneses mag rezonancia (NMR) spektroszkópiát, ha van oktatód hozzá. Nehéz terület, de nem telített és ha jó szakember leszel ebben, kapkodni fognak utánad (tudom, én szilárdfázisú NMR-ből írtam a diplomámat). Bár a géppark rohadt drága és ebben nyilván nem Mo. vezet, lehet ki kell majd menned külföldre: az USA-ban "minden bokorban" akad egy NMR készülék (jó, ez túlzás természetesen) :)


Nézd meg ezt is, hátha tanulsz belőle:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2015. febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd már, most veszem észre hogy a kis buzrákok már 66%-ra húztak le a 96%-ról. XD
2015. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha be akarod karikázni krétával a hullát, és kirakni a kis táblácskákat a számokkal:

rendőr


Ha laborban akarod mikroszkóp alatt vizsgálni a véres ruházatokat:

vegyész


Ha olyasmit akarsz csinálni, amit a CSI sorozatokban:

színész

2015. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Amúgy nem kell nagyon meglepődni a kémia egyetemmel, ugyanis Vegyész szak, igaz nem mérnöki, de ez is jó nekem. És van alapképzés után olyan szakirány az egyetemen, hogy Chemical Criminology, csak idegen nyelv. De ha kell be vállaljuk.
2015. febr. 17. 16:53
 6/9 A kérdező kommentje:
És van Molekula modellezés a kémiában és bio-kémiában is. Azzal mennyi az esély, hogy lehet menni laborba (CSI) vagy technikusnak?
2015. febr. 17. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Köszönöm mindenkinek a választ!"


Hülye vagy vagy mi a franc?

A leghasznosabb és legmagasabb szintű választ én adtam (#2).

Ki kellett volna ezt emelned és kivételesen megköszönni.

Ugyanolyan sz..ar vagy, mint a kérdezők hálátlan többsége, a k. any...dat!

2015. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Molekulamodellezéssel? kereken 0%
2015. febr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, és olyan nincs, mint ami a CSI-ban van! Ha azt akarod csinálni, akkor színésznek tanulj!


A "valós" megfelelőit itt találod:

[link]

2015. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!