Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Figyelemzavar mellett hogy...

Figyelemzavar mellett hogy tanuljam a tanulós tárgyakat? Nagyon nehezen megy.

Figyelt kérdés

2015. febr. 16. 16:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, tanulj sétálva, kezedben a könyvvel.
2015. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Koszi :D
2015. febr. 16. 22:01
 13/18 anonim ***** válasza:
Kerd szakember segitseget! Erdemes. Addig is omega 3 tartalmu etrendkiegeszito.
2015. febr. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kaptam ra egy gyógyszert azthiszem valami olyasmi volt a neve hogy rivotril vagy valami ehhez hasonló. Beszedtem vártam egy 20 percet és minden megmaradt tudtam koncentrálni. Nagyjából 3 alkalommal szedtem be mert anyukám annyi rosszat olvasott róla hogy végül nem akarta,hogy beszedjem..
2015. febr. 17. 07:54
 15/18 anonim válasza:

"Csak otodom van" "rosszul sikerul" , bocs zavaros az egesz :DD

En enyhen hiperaktiv vagyok es az valt be h egyreszt rengeteget sportoltam ezert ha hazaertem akk mar testileg faradt voltam es tudtam koncentralni arra h egy helyben ulve tanuljak.

Egyebkent kivancsi vagyok, mit tartasz tanulos targynak? (Csak mert attol fuggoen tudnek modszereket ajanlani specifikusan) persze en nem ertek egyet azzal h magolni kene (a tanulos targyak alatt ezt szoktak erteni asszem :D ) mert majdnem minden targyat meg lehet erteni es az osszefuggesek leven megtanulni

2015. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A tanulós tárgyak alatt a törit,bioszt értek. A többi tantárgy az megy,ahogy írtad az előbb a többit mind megértem és még gyakorlás nélkül is jó jegyet szerzek belőle. A bioszt sehogy nem tudom megtanulni,a töri az egy fokkal jobban megy mert izgalmas.
2015. febr. 17. 14:47
 17/18 Hajú Kék válasza:

Ohhhh, "nyakon csípted" magad! Az, hogy "izgalmas" a töri, azt jelenti, hogy jobban érdekel!


Érdeklődés nélkül is lehet "figyelni" valamire: arra kell gondolni, amit olvasol. Ha rajtakapod magad, hogy elkalandozik a gondolatod, szigorúan menj vissza arra a részre, ahol még figyeltél. Ha következetesen csinálod, jobban fogsz koncentrálni.


Mondok egy hasonló példát: Anyukád megkér, hogy rakj rendet a konyhában. Csak akkor tudsz rendet rakni, ha ismered a "REND" meghatározását: Mindennek legyen helye, és minden legyen a helyén.


Ilyen dolog a "FIGYELEM" is: Mindig gondolj arra, amit olvasol (vagy hallgatsz).


Sok sikert!

2015. márc. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi :D végül sikerült a biosz. Bementem suliba minden bajom volt. Ugy ereztem nem tudok semmit. Megirtam a dolgozatot és jó lett! :D
2015. márc. 14. 01:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!