Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok a kémiáról,...

Mit gondoltok a kémiáról, mint tantárgyról általános és középiskolában?

Figyelt kérdés
2015. febr. 20. 21:22
1 2
 1/18 vakar válasza:
93%

Hát én utáltam/utálom még most is, de mindenkinek más az ízlése

:),

nem azt mondom hogy ne tanítsák,csak nem hiszem hogy nagyon hasznát venné egy hétköznapi ember,hacsak nem vegyésznek készül.

2015. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Azért egy részének de.

Pl. nem árt, ha tudja, hogy nem locsolászhatja össze-vissza a tisztítószereket egymáshoz :D

2015. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Utáltam...
2015. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Én szeretem
2015. febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy szarul tanítják, mint a legtöbb reál tárgyat. Soha nem voltam jó belőle. Az alap kémia és a szervetlen rész szerintem bármelyik mérnöknek hasznos lehet ismeret szinten, még ha nem is vegyész.


Gimiben úgy tanítják ezeket a tárgyakat, hogy nem egy biztos alapot adnak, hanem kapsz egy feladatsort különböző bonyolultságú feladatokkal és ha írsz 20%-ot akkor az kettes. Szoktam itt beszélgeti emberekkel és van aki egy sűrűségből és térfogatból nem tud kiszámolni egy tömeget, vagy egy egyszerű keverési egyenletet felírni. Innentől tök mindegy, hogy bemagolta-e a markovnyikov vagy a zajcev szabályt, és kapott rá egy kettest ha lövése sincs mire is jó igazán.

2015. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én személy szerint szeretem a kémiát, legalábbis azon részeit, amiket könnyen megértek és ezért meg is jegyzem. Nagyon sok, mindennapi életben felhasználható ismeretet lehet általa szerezni.

Általános iskolában azonban én sem kedveltem túlzottan, mivel borzasztó tanárt fogtam ki. Szörnyű stresszt okozott a tanításhoz való nem értésével és ezzel gondolom nem vagyok egyedül...gimnáziumban aztán szerencsére jobb tanárt kaptunk és a szerves kémia által megszerethettem az egész tudományágat, most pedig fogorvosira készülőként elengedhetetlennek tartom a pozitív hozzáállást a kémia felé, hiszen szeretve könnyebb tanulni :)

2015. febr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%

általánosban nincs kémia, környezetismeret van, az meg főleg biolgia és füldrajz.


Középiskolai kémia jó mindenre. Első ránézésre elég sok alapismeretet megad a világról, ami alapműveltségnek jó. Ezen kívül megtanít egyenleteket rendezni (másként mint a matematika), valamint rendszerekkel dolgozni (ami mindig hasznos).

De még a szakmunkás-asztalosnak is jó, mert megtanítják mit kell tenni ha kiönti a savat/lúgot, ne ijedjen meg ha új dolgot lát, hogy hazsnálja a nyavajás szappant a wc-ben, stb.

2015. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

(OFF: általánosban bizony van kémia. "Környezet" az alsóban van, ötödiktől vagy hatodiktól először bejön a fizika és a földrajz, majd a kémia is mint külön tárgy.)


Sajnos világ életemben rühelltem a kémiát. Nekem nagyon unalmas, száraz volt, bár az nyilvánvaló, hogy nagyon hasznos tudást ad(hatna).

2015. febr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, cáfolom.

Van kémia, fizika, földrajz és biológia.

Mindegyik külön tantárgy.

2015. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti*
2015. febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!