Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Várhatóan mikor fejeződik be...

Várhatóan mikor fejeződik be a Föld interglaciális időszaka?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy a "globális felmelegedés" valóban létezik-e, vagy csupán a bolygónk egy melegebb periódusában van éppen?

2015. febr. 21. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elsőre nem tudok válaszolni, de igen, létezik a felmelegedés. Valóban periodikus dolog, de ki van MÉRVE, hogy a szokásosnál sokkal nagyobb mértékű a felmelegedés, szóval ez nem a szokásos periodikus dolog része, egyértelműen az emberi közrehatás miatt van ez a kiugrás.
2015. febr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azért becsapós ez a felmelegedés dolog pár fokos átlaghőmérséklet emelkedésről van szó, aminek a jég nyilván nem örül meg Hollandia se
2015. febr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

A jelen helyzetről nem tudjuk még, hogy interglaciális, vagy az utolsó jégkorszak vége. De az egyértelmű, hogy az általunk okozott felmelegedés is betársul. Lehet, hogy pont ezért nem lesz újabb visszajegesedés és ettől ér véget az utolsó jégkorszak, míg a mi behatásunk nélkül VALÓBAN csak egy interglaciális lett volna.

Azt sem tudjuk pontosan, mennyire járulunk hozzá a felmelegedéshez, mekkora része természetes folyamat. Végletesen eltérő "saccolások" vannak.

De mivel az tuti, hogy VALAMENNYIRE hozzájárulunk (a növekvő CO2- és egyéb üvegházgáz-szint egyértelműen kimutatható), teljesen jogos pánikszerűen mindent megtenni azért, hogy legalább ezt a saját behatásunkat redukáljuk.

Mert az egyértelmű, hogy ez a felmelegedés nekünk (beleértve a Föld teljes élővilágát, nem csak az embert) állatira nem jó.

Lehet, hogy teljesen szélmalomharc, amit tenni próbálunk ellene, de, főleg annak ismeretében, hogy VALAMENNYIRE biztosan befolyásunk van rá, semmit sem tenni hatalmas felelőtlenség lenne.

Ha sikerül a saját hatásunkat radikálisan csökkenteni, majd évtizedek alatt kiderül, hogy ez jelentős befolyásssal volt-e, vagy csepp a tengerben.

Most még ezt nem tudhatjuk. Ha nem teszünk semmit, nem is fogjuk.

2015. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Csupán az időjárásról jutott eszembe, hogy mennyire megbolondult az utóbbi időben, és azon gondolkodtam lesz-e még Magyarországon valaha normálisnak mondható, hideg, havas tél.


Reménykedtem benne, hogy a globális felmelegedést csak kitalálta valami bizonyos csoport, hogy ebből is hasznot húzhassanak, és csak az interglaciális miatt melegszik a légkör. Sajnos nem. Imádom a hideget, pont ezért vagyok elkeseredve. Szerintem szélmalomharc az egész küzdelem.. De ne legyen igazam.

2015. febr. 23. 16:50
 5/5 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy ez a mostani akár 50 000 évig is eltarthat az emberi tevékenység miatt.
2015. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!