Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi kell ahhoz, hogy anesztezio...

Mi kell ahhoz, hogy aneszteziológus szakaszisztens legyek? Elég az okj képzés, vagy mindenképp kell hozzá egyetemi képesítés és utána lehet csak továbbmenni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a dolog. Mielőtt bárki szólna érte, utánanéztem, csak sehol sem írják le hogy mik a konkrét feltételei.

17/l pályaválasztás előtt



2015. márc. 13. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

miért akarsz szakasszisztens lenni ha aneszteziológus is lehetsz? 17 vagy úr isten...

egyetem mellett is dolgozhatsz az EÜben TDK munka keretin belül még az aneszteziológus mellett is


az ilyen OKJ-kat olyanoknak találták ki akik 30 évesen döbbennek rá, hogy semmihez sem értenek, de el kell tartani magukat (és esetleg a gyerekeit)

ráadásul kb egy senkinek fognak kezelni, mind a betegek, mind a főnökeid, hogy te itt csak középfokú vagy ne te mond már meg mindenki okosabb lesz...

2015. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért szeretném annyira mert az aneszteziologia az egyik almom. Viszont ilyen a pénzügy számvitel is. Mivel lelkileg nem vagyok túl stabil lábakon, mindenképp a pénzügyet szeretném előbb és ha utána még aktuális akkor szeretnék ennek az ágnak nekiállni és az orvosi egyetem elég drága mulatság.
2015. márc. 13. 14:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha lehet inkább aszisztens lennék mint orvos.
2015. márc. 13. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:

a szakasszisztens nem pénzügyi terület

egyébként azt csinálja amit az orvos mond, tehát semmivel sem jár kevesebb lelki teherrel

a pénzügyön meg aztán lehet idegeskedni, igazi taposós szakma

2015. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom már beírtad a gugliba, és láttad, hogy van ilyen OKJ képzés. De ha nehezen viseled a stresszt, akkor nem javaslom. Nem sokkal lennél feljebb a ranglétrán, mint egy nővér, és az orvosok jó része nem egy ideális főnök. Műtétek látástól mikulásig, hajtás, túlórák.
2015. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ráadásul ez csak középfokú végzettségnek számít, ami meglátszik a fizetéseken is
2015. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!