Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért pont március 21?

Miért pont március 21?

Figyelt kérdés
Utána néztem,hogy csillagászatilag a tavasz kezdete március 21.,a tavaszi napéjegyenlőség időpontja. Viszont naptárilag március 1. számít a tavasz első napjának és márciust alapvetően a tavasz kezdetének értelmezik. Akkor melyiknek kell hinni? Tehát konkrétan mikor kezdődik a "valódi" tavasz?

2015. márc. 15. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valódi tavasz? akkor pontosan mi is a tavasz definíciója?
2015. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Tavasz a 4 évszakos beosztás szerint.. márc 1.. csillagászatilag március 21. A tavaszi nap-éj egyenlőség napja.
2015. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tavaszi napéjegyenlőség számít kezdetnek , december 10.-et jelent ( decima tized) , tehát március a kezdő hónap. Meteorológiailag se jön ki , májustól lehet forróság szeptemberig akár .
2015. márc. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tavasz csillagászati kezdete a tavaszi napéjegyenlőség napja. Még pontosabban amikor a Nap az égi egyenlítő és az ekliptika metszéspontjában van.
2015. márc. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A tavaszpont az égboltnak egy nevezetes fiktív pontja: az égi egyenlítő és az ekliptika két metszéspontja közül az, ahol a Nap éves látszólagos mozgása során a déli félgömbről az északira lép. Napjának tradicionálisan március 21-ét tekintjük, pontos időpontját a csillagászati évkönyvek közlik. Ekkor van a Föld északi féltekéjén a tavaszi napéjegyenlőség, ami egyben a csillagászati tavasz kezdete (az északi félteke évszakai szerint, a déli félgömbön ekkor az őszi napéjegyenlőség van)."


[link]

2015. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy lenne logikus, hogy a nevezetes csillagászati napok (III.21, VI.22, IX.23, XII.22) az évszakok közepét jelentsék, de az előző évszakok hatása miatt valójában ezek kb. 3 héttel későbbre eltolódnak.

Tehát nem jún.22-én van a nyár, ill. dec.22-én a tél hőmérsékleti "csúcsa", hanem kb. júl. ill. jan. közepén.

A tavaszé pedig ápr. közepén.

Ha ezektől +- 1,5 hónapra állítjuk az évszakok határát, akkor a naptári, valóshoz közelebbi dátumokat kapunk.

2015. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értettem. Köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 16. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!