Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka, hogy a gyerekek...

Mi az oka, hogy a gyerekek fintorognak minden olyan ételtől, ami zöld?

Figyelt kérdés
Spenót, sóska, medvehagymás túrókrém, saláta stb. Ezek mind-mind nagyon egészségesek, de épp ezektől idegenkedik a "kis ember". Viszont ahogy az ember felnő, megszereti. Gyakori, hogy csak addig idegenkednek tőle, míg meg nem kóstolják. Vajon mire asszociálnak a szín láttán? Talán a szervezetünk ennyire tudja, hogy mi kell neki? Nekik nincs rá feltétlenül szükségük? Én felnőttként mindig tudom, hogy épp mi kell nekem. Nem tudom megfogalmazni miért, de érzem, hogy most zöldség kell, vagy zsír kell. Gondolom a gyerekek is érzik, de miért pont ezek a dolgok nem kellenek nekik?
2015. márc. 17. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A zöld színű étel szerintem a romlott ételt jelentette elég sokáig, penészes kenyér, romlott hús, érettlen gyümölcs
2015. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ebben lehet valami.
2015. márc. 17. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskoromban is megettem. Szerintem több köze van hozzá, hogy ezek nem magas energiatartalmú ételek, és a mai szülők ezekkel tömik a gyereket, a spenót meg ilyenek pedig nem olyan jók.


Gondoljunk csak a bébiételre, ami gyakorlatilag egy cukorbomba.

2015. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem teljesen így van.

Az egyik, hogy sok gyerek szereti a sóskát és/vagy a spenótot, a salátát meg főleg.

A másik pedig, hogy más zöld ételek többnyire nem "problémásak", pl. zöldborsó, kivi, californiai paprika (zöld), uborka, újhagyma stb.

Vegyesek a tapasztalataim a brokkoliról és a (zöld) zöldbabról...

(A zöld színű édességekkel meg aztán főleg nem szokott gond lenni, pl. cukormázas cukorkák, savanyú cukor.)

2015. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igaz, nem jól fogalmaztam, mert úgy tűnik, mintha minden gyerekre igaz lenne. Tehát arra gondoltam, hogy sok esetben a szín mérvadó, illetve az étel állaga. A zöld színű gumicukor szerintem kivétel, mert sokféle színű létezik, de mindegyik színnél tudják, hogy milyen ízre számítsanak.
2015. márc. 18. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!