Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 7. Osztályos vagyok. Ez így jó?

7. Osztályos vagyok. Ez így jó?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy a kálcium atomnak (Ca) hány elektronhéja van és mennyi a vegyértekelektronok száma. Mivel ugye a rendszáma 20 ezér 20 elektron van benne, és akkor elvileg ez igy van: 2,8,10 és akkor ez 3 elektronhéj. És 10 vegyértékelektron. Mivel nem a 3. Periódusban található ezért merült fel bennem-e kérdés.

#vegyérték #vegyértékhéj #elektronhéj #kalcium atom #elektronhéjak
2015. márc. 19. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Trükkösen töltődnek be a héjak.


Először kerül kettő az 1s pályára, idáig rendben vagy (ez adja amúgy a hélium elektronszerkezetét).

Aztán 2 darab a 2s és 6 a 2p pályájára, ez 8 (ez a neonét).

És most jön a trükk: 2 darab a 3s és 6 darab a 3p pályára kerül, viszont a 3d pályák energiája magasabb, mint a 4s pályáké, így az utolsó két darab elektron a 4s pályára megy.


Tehát helyesen 2, 8, 8, 2 az elektronszerkezet, azaz 2 vegyérték elektron van.

[link]


Ez alapján az ábra alapján tudod megjegyezni, hogy pontosan milyen sorrendben töltődnek be a pályák:

[link]

2015. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Második főcsoportban van, tehát az általános képlete a vegyérték elektronhéjának ns^2 ahol n azt jelöli hányadik héj töltődik (amit azt jelöl hányadik horizontális sorban van). Tehát 2 vegyértékelektronja van.


A schrödinger kvantummodellt szerintem előnyösebb megtanulni, mint a bohr modellt.

2015. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!