Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2db 10es hegesztőüveget...

2db 10es hegesztőüveget összetéve biztonságos a napfogyatkozást nézni?

Figyelt kérdés
Nincs 13as üvegem. Ha 2db 10est összeteszek az elég védelmet ad ahhoz, h legalább pár másodpercig nézhessem?
2015. márc. 20. 07:13
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
48%

A 10-es teljesen jó, aki neten ezt a 13-ast, 14-est írkálta, annak halvány fingja sincs a hegesztőüvegekről.

Az UV-szűrésük már a DIN5-ösnél is tökéletes, a DIN10-11 meg tökéletesen elég a napba nézéshez.

Persze azért nem kell vele fél órán át pislogás nélkül bámulni a napba, mint ahogy nem tesz jót egy sima villanykörtére bambulni se.

2015. márc. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
És vajon 2 floppy lemez + napszemüveg?
2015. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
Nem tudom, a büdös életbe' nem néztem még át floppylemezen. Azt sem tudtam, hogy átlátszik. :)
2015. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%
Most direkt kimentem, 1 db 10-es üveggel, kb olyan, mintha a konyhai kompakt égőnkre bámulnák rá. Ha 5 mp-nél tovább nézed, csukott szemmel ott marad a pötty a szemeden egy fél percig.
2015. márc. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már az 1999-es teljes napfogyit is 3 db egymás mögé tett 7-es hegesztőlencsével néztem végig. Így volt ez a mostani részleges napfogyinál is.


A 10-es 12-es üvegek is kellő védelmet biztosítanak akár másodpercekre is de nem igazán jók. Na nem azért mert sok UV sugarat engednek át, hanem mert sok látható fényt engednek át és ha pár másodpercnél tovább akarod bámulni egyhuzamban a jelenséget akkor az erős látható fény kezdi ki a szemedet. Magyarán egyszerűen elvakít.


A 3 db 7-es lencse egymás mögött tökéletes!!!

UV nuku és a látható fényből is pont annyi jött át, amennyi a hosszú másodpercekig tartó megfigyeléshez kényelmes.

2015. márc. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül csak sikerült szereznem egy 13-as üveget. Amúgy nem akartam sokáig nézni egyhuzamban, mivel csak munka közben figyelgettem néha az aktuális állást :)
2015. márc. 25. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!