Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Adott egy 'a' szakasz, amelyrő...

Adott egy 'a' szakasz, amelyről csak annyit tudunk, hogy az aranymetszés szerint felosztott 'L' szakasz rövidebb darabja. Hogyan lehet megszerkeszteni az 'L' szakaszt? (Eddig csak az 'L' felosztására találtam példát)

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt már nézted?

2010. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az "a" szakasz 1.618-szorosa adja a "L" szakaszt.

Legalább is erre az arányszámra emlékszem régi tanulmányaimból.

2010. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a belinkelt rész alatt van egy olyan rész, hogy a fí kiszámítása (neked most csak az értéke kell). Így gyakorlatilag egy egyismeretlenes egyenletet kapsz (fí=a/b ,de vigyázz, itt "a" a hosszabb szakasz, tehát pont fordítva, mint nálad).
2010. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2010. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megszerkeszteni, nem kiszámolni kell.
2010. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!


Az első válaszolónak

Köszi, ezt az ábrát ismertem, ez a kérdésben is említett eset, amikor egy adott szakaszt kell felosztani.


A negyedik válaszolónak:

Köszi, ezt kerestem!

Igaz, hogy én szakaszhosszt kerestem, de ha a négyzet oldalát rámérem a fi - vel jelzett szakasz meghosszabbítására, megkapom a keresett hosszt.

Ha nem '1' hanem 'a' a négyzet oldala, akkor a négyszög hosszabbik oldala - legyen 'b' -

így: b = a*fi =a*(gyök(5)+1)/2, a kettő összege L,

így L = a + b = a*(gyök(5) + 3)/2.


Azonnal felmerült a kérdés: hogy néz ki a megoldás, ha az adott szakasz a felosztás nagyobbik része (b)?

2010. febr. 16. 23:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor így:

[link]

2010. febr. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:

Köszi szépen!

2010. febr. 17. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!