Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hallucináció során rá lehet...

Hallucináció során rá lehet jönni, hogy hallucinálsz?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy valaki egy szörnyet hallucinál, ami meg akarja támadni. Ilyenkor nincs olyan, hogy tudatosítja magában, hogy szörnyek márpedig nem léteznek, és kikövetkezteti, hogy ez egy hallucináció? Nekem például szokott ilyen lenni álmomban. Valami rosszat álmodok, de még álmomban rájövök, hogy ez csak egy álom, és utána fel is ébredek. Aki hallucinál, annak nincs ilyen?
2015. márc. 21. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy mi okozza a hallucinációt. Mondjuk alvási bénulásnál ritkán előforduló hallucinációkra fel lehet úgy készülni, hogy amikor az adott helyzetben találod magad tudod, hogy a hallucinációk nem valóságosak.
2015. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vree ***** válasza:

Szerintem nagyon hasonló lehet, igen. :)


Persze a hallucinációkat az bonyolítja, hogy nincs felébredés. Azaz:

- nem tudod feltétlenül biztosan, hogy hallucináltál-e

- nem tudod kikapcsolni; lehet, hogy rájössz, hogy mondjuk az a hölgy a halaspolt túloldalán azért méreget olyan rosszindulatúan, mert már megint szorongásos rohamod van, és neked tűnik úgy, de a szorongás ezzel nem múlik el, és csak állsz ott lebénulva várva, hogy elcsitul-e a roham.


De ki lehet (szerintem) következtetni, hogy hallucinálsz, különösen, ha a minták ismétlődnek.

pl. ezek a srácok

[link]

ilyenről számolnak be.

Egyikük pl. említi, hogy általában jazz-zenét és egy "helló"zó/"sziá"zó hangot hall, de tudja, hogy nincs zenelejátszó vagy más ember a lakásban, tehát tudja, hogy hallucinál.

2015. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbálj gondolati parancsot küldeni a szörnynek:

Ne támadj!

2015. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Életemben egyszer hallucináltam egy osztálykiránduláson, este nagyon zsíros szalonnát ettem, amit már akkor sem bírtam. Hajnalra rosszul lettem, és azt hallucináltam, hogy fel-alá járkálnak a szobatársaim körülöttem, ugyanakkor tisztában voltam vele, hogy rajtam kívül mindenki alszik. Furcsa, kettős, "delíriumos" állapot volt.
2016. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:

Nyilván, ahogy álom közben is rá tudsz jönni, hogy álom. Az álom is egyfajta hallucináció.

De ahogy álom közben is tapasztalod, hogy egy megváltozott tudatállapotban nehezebben tudatosul, hogy most mi igaz, mi nem (lehet egyfajta fura "tudom, hogy álom, de mégse tudom") én úgy sejtem, hogy valóban ahogy mondták helyzetfüggő, hogy a gondolkodásért felelős résznek mennyire vagy ura.


De amúgy nem vagyok pszichológus/nem volt erős ilyen jellegű élményem szal nem tudom.


(né az a #es ki aki itt dumál :D)

2016. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!