Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a cipőmet beteszem a...

Ha a cipőmet beteszem a mikróba, akkor a mikrohullámok elpusztítják a lábgombát meg a baktériumokat?

Figyelt kérdés

2015. márc. 22. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem indítod el, csak beteszed, akkor nem :)
2015. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha van fém rész a cipőn, akkor tönkreteszi a mikrót.
2015. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Garantáltan cipővel együtt xd
2015. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sanyi111111 válasza:
32%
Mosd meg. és a lábad ásztasd ki formalinos vizben :)
2015. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

A műanyag része nagy valószínűséggel megolvad.

Ötletes gondolat, de azért óvatosan!

(2-es voltam)

2015. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 DáMa válasza:
34%
A gombát nem pusztítja el de a cipőd a mikrót biztos. :D
2015. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 trex21 válasza:
0%
igen és a maradék agy sejtjeidet is
2015. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha lehet komoly válaszokat adjatok, különben kegyetlenül le fogok pontozni mindenkit! Ez egy (viszonylag) komoly kérdés, ehhez mérten várom az ÉRTELMES válaszokat.
2015. márc. 22. 10:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én komolyan mondtam. Felgyullad. Kipróbàltam xd
2015. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vree ***** válasza:
100%

Ez...Elég ostoba ötletnek tűnik. xD

A mikró nem szárító.


Nem hiszem, hogy konkrétan baja lenne tőle, de minek?


Még a forró vízben fertőtlenítéshez is úgy 100°C-s (forrásban lévő) víz kell és vagy 10 perc; víz/étel esetében hasznos lehet, de ruha esetében semmivel nem hatékonyabb, mint ha tisztítószereket használsz. (A ruha is összemehet vagy engedheti a színét a hőtől.) Fertőtlenítős mosás alacsony hőmérsékleten ugyanazt az eredményt nyújtja.


Fémeket különösen nem javasolt mikróba tenni. A fémek jó vezetők, tehát a mikrohullámú sugarakat nem hővé alakítják, mint a legtöbb anyag, hanem visszaverik és szétszórják. Ezzel olyan elektromos szikrákat hoz, ami károsítja a mikró elektronikáját, zárlatos lesz tőle és akár veszélyes is lehet rád a jövőben.


Tehát bármilyen fémes részt ajánlatos eltávolítani, ha ilyet akarsz kipróbálni.


Alapvetően a mikróba rakott dolgokat magas hőmérsékletre forrósítod magas frekvenciájú fénnyel. Van olyan anyag, ami ezt úgy díjazza, hogy kigyullad (ahogy azt várnád is), kiszárad, stb.


Bőr esetében szerintem az a valószínű, hogy a nedvesség a bőrben elpárolog, összetekeredik, és mindenféle gyulladt foltok keletkeznek rajta.

Műanyag megolvad, de is ki is gyulladhat.


Egy sportcipő gumiból és pamutból van főleg, és kétlem, hogy ebben kárt tennél szerencsére.


Mindesetre sokkal jobb módszer a tisztítószer és az alacsony hőmérséklet, és nem kockáztatja sem a ruhád, sem a mikród épségét.


(egyébként ha érdekel, mit mikrózva mi az eredmény, ezeknek a marháknak van egy Jútyúb sorozata:

https://www.youtube.com/user/JPizzle1122/playlists?view=50&s..

[link] )

2015. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!