Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az igaz, hogy ha valaki...

Az igaz, hogy ha valaki megálmodja a saját halálát, és nem ébred fel rá, az meghal a valóságban is?

Figyelt kérdés

Még pár kérdés:

Mi volt az eddigi legeslegrosszabb álmod?

Volt már visszatérő álmod? (Nekem kb 3 havonta előjön egy álom, ahol az apukámmal a strandon vagyunk és labdázunk a vízben, és még pici vagyok, kb 5-6 éves. Ezt először kb 4 éve álmodhattam, azóta mindig előjön.)

Volt már olyan valóságos álmod, hogy azt hitted, ébren vagy?


Köszi a válaszokat!


2010. febr. 16. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerinten az álom a lét legkisebb egysége. Utána jön az éber "élet", ami már sokkal komplexebb. Utána a halál utáni "lét", ami összetettségében pont akkora lépés az élet és a halál utáni lét között, mint az álom és az élet között. nem tudom érthető-e... :)

Kétszer volt olyan álmom, hogy meg mertem volna győződni róla álmomban, hogy ébre vagyok. Félelmetes volt! Ha hiszed, ha nem, onnan tudtam, hogy álmodok, hogy egy olyan pulóver volt rajtam, ami már régen nem volt meg abban az időben. És pont, amikor erre rájöttem, felébredtem, olyan volt, mint egy filmszakadás, még "kattanás" szerű hangot is hallottam! :) Remélem nem untattalak...

2010. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, dehogyis! Várok még sok ilyen érdekes álmot és tapasztalatot! :)
2010. febr. 16. 20:42
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Én többször is haltam meg már álmomban és nem ébredtem fel azonnal ezekből az álmokból,mégis élek,pedig ezeket már sok évvel ezelőtt álmodtam.

Nekem ritkán van visszatérő álmom,de már megfigyeltem,hogy nálam a visszatérő álmok jövöben bekövetkező változásokra figyelmeztetnek többnyire.

Volt olyan álmom sokszor,amelyben azt hittem ébren vagyok,ez általában a téves ébredésekre vagy testenkívüli élménnyel kombinált álmokra jellemző.

2010. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Visszatérő van....de mindig más....a visszatérő álom egy probléma amivel nem nézel szembe!

Na és olyan volt-e mikor álmodsz és TUDOD hogy álmodsz? Tudatos álomnak hívják...és nagyon állat XD nekem sokszor van...szeretek álmodni....

Hmmm...rossz álom? volt...de nem publikus :)

2010. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, voltak visszatérő álmaim, de csak negatívak. Az a fajta a legrosszabb, amikor félig még ébren vagyok, és akkor álmodom, hogy egyedül vagyok a lakásban, de valami sötét alak mégis nyúl felém.. Kb mozdulatlanná dermedek olyankor, semmit nem tudok csinálni, de amint hozzámér, nagyon gyors szívveréssel ismét teljesen magamnál vagyok.. (más mesélte, hogy ugyanígy van vele, csak ő fulladást érez). Elég ijesztő, főleg ha azt nézem, hogy egyik pillanatban az ajtó alól még átszűrődik a fény, a másik tv hangja, a következőben pedig néma sötétség, az ajtó nyitva, és hallok egy közeledő szuszogást..

Nekem minden álmom olyan, mintha ébren lennék. A saját testemből látom a dolgokat, én döntöm el, mit csinálok. Hallottam már olyanról is, hogy valaki felülről látja magát, mintha repülne.. én így még sose álmodtam. De ezek az álmok mégis mások valahogy, mint az elején leírtak..

Szerencsére már elég hamar megtanultam kontrollálni az álmaimat (általában mindig csak rossz dolgokról álmodok, mindig csak "rémálmaim" vannak) így amint érzem, hogy közeledik a rossz, -hülyén hangzik, de- az agyammal, belülről felébresztem magam. És utána hamar vissza is tudok aludni..

Illetve vannak olyan álmaim, amikre nem nagyon emlékszem már a felkelés pillanatában sem, csak annyira hogy hülyeségek vannak benne, és értelmetlen dolgok. Amolyan kis történetek..

2010. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én azt álmodtam a minap, hogy egy falak nélküli házban vagyok. A ház nagyon magasan van egy sziklán, lelátni a szakadékba, ami alatta tátong. És nincsenek falak. Hideg van nagyon, kint sötét van és viharos az égbolt. Mezítláb rohanok a folyosón a falak nélküli házban és kétségbeesetten keresek valamit, de én sem tudom, hogy mit. Aztán berohantam egy szobába, aminek volt fala. Az egész háznak nem volt, csak annak a szobának. Lefeküdtem aludni álmomban és láttam magam felülről, ahogy alszom, majd még mindig álmomban a saját sikoltozásomra ébredtem és a nagymamám hajolt fölém. A valóságban nem sikíthattam, mert akkor azt anyukámék hallották volna, és amikor kérdeztem tőlük, azt mondták, nem hallottak éjszaka sikítást.

Ez az álom vajon mit jelenthet? A legtöbb álmomra nem emlékszem, de ez olyan élénken él bennem, hogy még szinte érzem a hideget, a szelet, ahogy futás közben az arcomba csap és a meztelen lépteim zaját.

2010. febr. 16. 21:26
 7/16 anonim válasza:
100%

Nekem nincs rendszeresen visszatérő álmom, de volt már olyan amit többször is álmodtam:

1. Valamilyen városi ünnepségen vagyunk és nézzük a tűzijátékot. Ekkor rengeteg dinoszaurusz jön és mi elkezdünk futni.( Itt nem kelek fel, de végeszakad az álomnak.)

Mikor ezt elmeséltem a szüleimnek kiderült, hogy ez tényleg megtörtént, csak nem dínókkal, hanem lovakkal.

2. Meztelenül állok a suli udvarán. :)

Volt már olyan, hogy tudtam: csak álom.

Megtörtént az, hogy álmodtam, azután felkeltem(ÁLMOMBAN!!), még álmodtam valamit, azutén valóban felkeltem.

2010. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Nah ha magad látod álom közbe az asztrál projekció...az jó dolog...sajnos nekem még ilyen nem volt :(

A másik....igen....nekem is.....amikor felébreszted magad...az buli XD nagyon szeretem...amint egy pici rossz, rögtön felébredek oszt alszok visszaXD de volt olyan hogy korán aludtam vissza és folytatódott :S akor megint ébredés....stb...

2010. febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Az a fajta a legrosszabb, amikor félig még ébren vagyok, és akkor álmodom, hogy egyedül vagyok a lakásban, de valami sötét alak mégis nyúl felém.. Kb mozdulatlanná dermedek olyankor, semmit nem tudok csinálni, de amint hozzámér, nagyon gyors szívveréssel ismét teljesen magamnál vagyok.."


Ez szerintem alvásparalízis, nézz utána.

2010. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Az igaz, hogy ha valaki megálmodja a saját halálát, és nem ébred fel rá, az meghal a valóságban is?"


Ez az, amit ha az életben :) nem fogunk tudni. Gondolj bele, honnan tudjuk, hogy mit álmodtak azok, akik alvás közben meghaltak? Sehonnan, ergo nem fogjuk tudni, hogy azt álmodták-e, hogy meghaltak.

2010. febr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!