Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha eltűnnének a...

Mi történne, ha eltűnnének a rovarok?

Figyelt kérdés

Nyilván evolúciós értelemben pótolhatóak ennének valamilyen szinten. Gondolok itt a táplálékláncra. De a kérdés arra irányul, hogy milyen következményei lehetnének a komplett ökoszisztémára.


Nem baromságokat várok, sokkal inkább ésszerű következményeket. Pusztán elméleti síkon merült fel a kérdés.



2015. márc. 22. 14:39
 1/10 2xSü ***** válasza:

> Nyilván evolúciós értelemben pótolhatóak ennének valamilyen szinten.


Nyilván nem pár évtized alatt. Viszont pár évtized alatt kb. kipusztulna az élővilág jelentős része. Gondolj bele, sok növényt rovarok poroznak be. A tömeges halálozás meg remek táptalajul szolgál mindenféle járványnak is…

2015. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nos, nyilván valamennyire te is végig vezetted a szálat. A madarak nagyrészt rovarokkal táplálkoznak, ezért valószínűleg súlyosan kihatna a madarakra és megcsappannának. Ezzel el is indul a tápláléklánc felbomlása. Ezen kívül vannak virágokra is, amiket a rovarok poroznak be.

Tehát, én arra a következtetésre jutnék végeredményben, hogy súlyos veszélybe lenne akár az emberiség is.

2015. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok növény van, amit rovarok poroznak be, és még ott vannak a rovarokkal táplálkozó állatok meg azok, amik a rovar porozta növényeket fogyasztják... szóval elég súlyos következményei lennének.
2015. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen így a növények jelentős része kipusztulna, de egyben új utakat nyitnának új fajoknak nem? Nyilván ez egy nagyon hosszú időszakra vonatkozik. Úgymond teret nyerhetnének új fajok. Ugyanez történne tápláléklánc szempontjából az állatokkal és madarakkal is nem? Tehát egy bizonyos idő elteltével folytonos lenne nem?
2015. márc. 22. 15:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy idő után helyreállna az ökoszisztéma valószínűleg, a Föld történetében már előfordult, hogy az élvővilág több mint 90%-a kipusztult, mégis van élet.
2015. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Második vagyok. Az élővilág annyira összhatásban van egymással, hogy valószínűleg ez nem lenne lehetséges. Ha a rovarok kihalnak, globálisan elindul egy lánc, ami kipusztítja az élővilágot. Lehet erre lenne egy kis időre valamilyen védekező mechanizmusa a Földnek, de valószínűleg csak átmeneti lenne. Minden élőlény/faj valahogyan kapcsolódik egymáshoz, és ha ez felborul, én nem hiszem, hogy ne lenne végül katasztrófa a vége, még ha nem is egy-két nap érkezik el.
2015. márc. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ötödik! Valószínűleg így lenne, de szerintem először a pusztulás következne be, utána kezdődne elölről.
2015. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 egyértelmű, én is így értettem (5.)
2015. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vree ***** válasza:

Nézzük...

- nyilvánvaló, hogy minden főként rovarokkal táplálkozó faj kipusztul.

- a virágos növények közül az összes, ami főleg rovarok általi beporzás útján szaporodik.

Amit meg akarunk tartani (almafa stb.), csak mesterséges beporzással lehetne.

- a lebontó folyamatok nagy része lelassulnána, pl. egy döglött állat lassabban bomlana le.

- nyilván kipusztul az összes rovar-exkluzív baktérium is, de kit érdekel, igaz?


Mi állhatna idővel a helyükre:

gondolom valamelyik közelebbi ízeltlábú rokonuk.

2015. márc. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Súlyos következményei lennének, akár 90-95%-os kihalás is elképzelhető, vagy még magasabb. De mindig vannak túlélők. Viszont nem biztos, hogy az ember közöttük lenne.
2015. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!