Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan állapítsam meg, mennyir...

Hogyan állapítsam meg, mennyire jó a fülem? A hangos zene hallgatása tompítja egyben a zenei hallásomat is?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon jó fülem volt régen, szerintem ma is, de nem tudom megítélni, hogy ugyanolyan jó-e. Eleve örököltem egy zenei hallást anyai ágon (énektanár volt), és gond nélkül le tudtam hallás után játszani dolgokat zongorán. Most ez már mintha kevésbé menne gyorsan, de nem tudom megítélni, hogy azért van, mert szoktam hangosan zenét hallgatni, vagy azért, mert eleve szinte soha nem ülök le mostanában gyakorolni (szerintem ez amúgy a legesélyesebb), vagy csak egyszerűen ahogy felnőtté válok, szűkül a hallástartományom. Szeretnék ennek a végére járni. Ez fülészeten pl. kiderül? Vagy azt, hogy milyen a zenei hallásom, hol lehetne megméretni? És amúgy a hangos zene mennyire káros? Csomószor jöttem már úgy ki diszkóból, hogy olyan volt, mintha ágyút sütöttek volna el a fülem mellett... nem is értem, hogy engedhetik ezt meg. Vagy senkit nem zavar, hogy károsodik tőle a hallása?
2015. márc. 23. 15:36
 1/3 A kérdező kommentje:
A másik, hogy szoktam néha karikás ostort pattogtatni, és mi tagadás, bedugul tőle a fülem. Ezeket a folyamatokat hogy lehet visszafordítani? Hogy tehetem élesebbé a hallásom? Régen jártam sokat erdőbe és a legtöbb madarat a hangja alapján be tudtam azonosítani, akkor úgy éreztem, ez fejleszti.
2015. márc. 23. 15:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj el fülészetre, ott elküldenek halláslaborba.

Vagy szerezz egy frekvenciagenerátort, meg egy főiskolás hallgatót, aki leméri neked.

2015. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem lehet visszafordítani, nagyon vigyázz a füledre.

Nekem 2 éve zúg.

19F

2015. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!