Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik a legjobb fekete-fehér...

Mik a legjobb fekete-fehér fotónegatívok?

Figyelt kérdés
ILFORD? KODAK? FUJI? (FORTE?) mik a tapasztalatok?
2010. febr. 17. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik jó! A Forte film régebben semmivel nem volt rosszabb mint a világ bármelyik másik filmje.
2010. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Régebben Fortét használtam, mert épp az volt a legolcsóbb. De sajna nem vetettem össze a többivel.
2010. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A FORTE-t gyakrabban használtam.(Alacsony DIN számút, mert annak a szemcsézettsége is jó.)Nem vettem észre jelentősebb különbséget amikor KODAK-ot alkalmaztam.

(A negatív hívásánál, mindig jó minőségű előhívót alkalmaztam a megfelelő szemcsézettség biztosítására.A hívó hőmérsékletére nagyon kell ügyelni! mert csak az esetben biztosítható, hogy valóban "finomszemcsés" negatív a végeredmény.) A feltételek változása miatt áttértem a digitális fényképezésre. (SAJNOS)

2010. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a digitális technika előtt fekete-fehér fényképezésre a Kodak-tri-ikszet (Kodak XXX) használtam.

Persze a gyár által javasolt D76 jelű hívóban hívva.

Anno magam mértem össze, és a régi hívóból egy decinyit öntöttem az újba, hogy a bromid fátyolgátló hatása jobban érvényesüljön.

Jól bírta a konzekvens alul- ill. túlexponálást.

Persze ennek megfelelően kellett a hívásidőt korrigálni.

2010. márc. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!