Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez valamilyen biológiai...

Ez valamilyen biológiai összefüggés az emberek közt? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy akinek szinte alig van testszőrzete, az vagy fizikai munkában tud jobban teljesíteni, vagy valamilyen humán tárgy jobban megy neki. Aki pedig erősebb testszőrzettel rendelkezik, az szintén lehet fizikailag is erős (olyan 50% közülük), vagy inkább a természettudományos esetleg a műszaki dolgokban sokkal jártasabbak vagy azokban kiemelkedőek.

De lehet, hogy a nők esetében egy kicsit fordítva van. Azok a nők, akiknek valamivel látványosabb a testszőrzete, inkább a reál tárgyakban kiemelkedőbbek. Viszont az erősebb szőrzetű nők fizikailag is erősebbek lehetnek, sőt jeleskedhetnek akár valamilyen sportban is.



2015. márc. 28. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán a tesztoszteron hormon szintje és a hormonnak az agy fejlődésére kifejtett hatása miatt.
2015. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Harcikacsa válasza:

Ez valószínűleg véletlen egybeesés :) Nincs tudományos információ ennek a lehetőségnek a tényszerűségéről. A tesztoszteronnak hatása van a testszőrzet minőségére és mennyiségére, ez a férfi nemi hormon. Ha valakinek az átlagnál nagyobb mennyiségben fordul elő a szervezetében, az az átlagnál erősebb testszőrzettel is rendelkezik, a nemzőképessége is átlagon felüli lesz, és fizikai teljesítőképessége is ezzel egyenes arányosságban mozog, azaz erősebb fizikummal rendelkezik majd társainál ... CSAKHOGY ! a hormonok önmagukban nem determinálnak semmilyen szellemi vagy fizikai teljesítőképességet, a genetika a felelős elsősorban, utána a fejlődési szakaszok minősége és végül az életmód azok a tényezők amelyek a genetika determinatív hatását részben, vagy teljesen átalakítani képes. Összefüggést keresni élettani tényezők között lehet, de nagyon bonyolult és nem elég hozzá egy orvosi egyetemet elvégezni, továbbképezni szükséges magát annak a szakembernek aki ezekkel foglalkozni kíván. Én jelenleg episcript analitikát tanulom, ez se kevésbé bonyolult :) De tanultam anatómiát és orvosi élettant is. Sport ? Több mint 10 évig vezettem erőállóképességi sportág női szakosztályát, voltam velük világbajnokságokon ... de egyikük sem volt szőrös :D mégis sok férfi megirigyelhetné teljesítményüket , nekem férfi létemre az átlagosnál erősebb testszőrzetem van, de nem jelent gondot 5000 métert intervallos módszerrel folyamatosan leúszni, vagy bármikor lefutok a közepesnél erősebb szinten 15 - 20 km-t, és soha nem voltam súlyemelő, de 130 kg fekvenyomásban 5x egymás után szintén nem jelent gondot, több szakmám és diplomám is van, kettő idegen nyelvet tárgyalási szinten beszélek és imádok tanulni :) Ha más nem, mi ellenpéldák vagyunk :)


Szóval nem hinném, hogy általánosítható összefüggés lenne a témában, akutt összefüggés elképzelhető, de általános semmiképpen sem

2015. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok ilyen trendet.

Hirtelen a bozontos szemöldökű Czine Mihály irodalomtörténész jutott eszembe, vagy a bozontos fejű Csoóri Sándor költő.

2015. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A tudománynak nagyon kevés hasonló összefüggést sikerült megbízhatóan felállítani (ugyanakkor sokan szeretik a dolgaikat kényelmes biológiai magyarázatokkal igazolni, hisz a természet törvényeivel úgysem lehet mit csinálni). A valóság viszont az, hogy még a híres tesztoszteron-agresszió kapcsolatot is csak az állatvilágban sikerült egyértelműen kimutatni, az embernél nem.
2015. márc. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!