Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha elvesznél a természetben...

Ha elvesznél a természetben hogy tudnál elektromos áramot csinálni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 28. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Napelemmel. Ha úgy vesznék el, hogy nincs nálam semmi akkor sehogy.
2015. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora teljesítményre, milyen kütyühöz?

Nedves erdei talajba leszúrt, két különböző fémrúd között potenciál-különbség keletkezik.

2015. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minek kellene nekem ott az áram? Enni-, innivaló kéne.
2015. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tengor ***** válasza:
100%
#3, de le vagy maradva! Amíg nem posztolod FB-re, hogy elvesztél, addig nem is vagy elveszve! Ez olyan, mint a kondizás v. az étkezés! :D
2015. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gyapjasb válasza:
44%

Ha van nálad vezető és abból képes vagy tekercset képezni akkor egy minimális feszültséged lesz de semmire nem jó de ha találsz természetben elő forduló mágnest akkor egy kis mozgási energiát be fektetve képes vagy a menet számtól függően és a mágnes erősségétől és a mozgatás gyorsaságától függően jó pár V-ot elő állítani de ennek minimális áram erőssége lesz ráadásul még csak nem is egyen áram.

Másik megoldás citrom krumpli stb be szúrt két vezető.

2015. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen dolgok vannak a zsebedben, mit lehet felhasználni. Ha csak a ruhád van rajtad, akkor sehogy nem tudsz áramot csinálni.
2015. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: Dehogynem, ha műszálas. Elég csak levenned, persze nem árt ha jó hosszú hajad van hozzá.
2015. márc. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A #4 bölcs válasz. Mobilja, tabletje van, csak nincs benne elem. Ha volna, simán tájékoztatná a világot.

Két eset van. Ha szárazföldön (lakott szigeten) történt a dolog, igyekezz inkább lakott helyre érni. Hatásosabb. Ha lakatlan szigeten vagy, tök mindegy. Áramod lehet (erősen kétlem), de térerő az nem lesz, sütheted a kütyüjeidet. Ez esetben tényleg a kaja legyen a gondod. De vélem, ilyen helyen a víz kicsit nagyobb gondot fog okozni. Még akkor is, ha életet lehelsz a holmijaidba. Oda is kell érni valakinek (aki hajlandó erre).

2015. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

addig nem derül ki, hogy van-e térerő amíg meg nem nézed

nincs már annyi lakatlan sziget mint 1970ben

amúgy meg a GPS működik és max kiírok ide egy kérdést, hogy itt vagyok elvesztem gyertek értem

2015. márc. 30. 15:29
 10/11 anonim ***** válasza:

"amúgy meg a GPS működik és max kiírok ide egy kérdést, hogy itt vagyok elvesztem gyertek értem"


Sokat érnél vele :D Szerinted kinek van arra pénze meg ideje, hogy pár napon belül keresztülutazza a fél világot?

Már akkor is jobban járnál, ha a Rendőrség honlapjára írnál üzeneteket. Nekik legalább megvan az infrastruktúrájuk ahhoz, hogy értesítsék a területileg illetékes külföldi ország hatóságát.

2015. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!