Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki több évnyi kómából felébre...

Aki több évnyi kómából felébred, az hogyan tudja használni az izmait?

Figyelt kérdés
Én mostanában lelki gondok miatt rengeteg alszom, fekszem, és egyre inkább azt veszem észre, hogy minden bajom van. Sokkal jobban ropogok, hamar elfáradnak az izmaim, fájdalmakat érzek, beállnak izmok. (Régebben rendszeresen sportoltam, nagyon megsínyli a testem a hiányát). Namost, aki kómából ébred fel, az hogy tud parancsolni az izmainak? Hogy nem sorvadnak el? Mi történik velük?
2015. ápr. 2. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A kómában lévő betegeket rendszeresen tornáztatják, hogy az izmaik kevésbé sorvadjanak el, de még emellett is elsorvadnak, ha túl sok ideig vannak kómában, ezután speciális gyakorlatokat kell végezniük elég sok időn keresztül, mire az izmuk visszanyeri a rendes állapotát. Én úgy tudom, hogy egy egészséges embernél ez egy visszafordítható folyamat.
2015. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

Hát úgy semmiképpen, mint Neo a Mátrixban.

Az elsatnyult izmok újra üzemképessé tétele nagyon hosszú, fáradtságos folyamat és van, hogy nem is hoz 100%-os eredményt.

2015. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!