Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Holdról le tudnánk ugrani a...

A Holdról le tudnánk ugrani a Földön landoljunk?

Figyelt kérdés
Vagy elvinne a szél világűrben?

#Hold #föld #világűr #Hold-ugrás
2015. ápr. 3. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Megfelelő pályán és megfelelő kezdősebességgel el lehetne érni a Földet.
2015. ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fordítva a földről a holdra? Úgy nem biztos, mert a hold "felfelé" van. :)
2015. ápr. 3. 22:44
 3/10 anonim válasza:
0%
A gravitáció visszahúz.
2015. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Visszafelé is működhet elvben, de ugyancsak megfelelő kezdősebesség (ha tényleg csak ugrás, meghajtás nélkül), és nagyon pontos pályaszámítás kell hozzá. (Ha rosszul számolsz, elszállhatsz mellette, mint a parittyakő. :D)

Lásd: második kozmikus sebesség.

A sima landolás már más kérdés. :)

2015. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

2#; 4#!

nem hiszem, hogy a kérdés szintjéhez viszonyulva válaszolsz!

Nem kéne ilyen dolgokba belemenni, ha láthatod, hogy jópár alapdolog sem világos.


Kérdező!

Mi van felfelé? az merre van? nevetségesnek tűnik a kérdés, de gondolj bele, hogy egy gömb felületén élünk, így mégsem annyira egyértelmű a dolog. És a Hold merre van? felfelé? én sosem láttam még pontosan a fejem fölött.

És mi van, ha lemegy? akkor merre van?

Mindenesetre a lényeg, hogy ha nem a föld egy kis részén értelmezed, nincs értelme a fölfele, lefele kijelentéseknek.

Így nincs olyan, hogy leesni a Holdról. értelmetlen, és főleg azért, mert ahogy a Földön, úgy ott is minden az égitest gömbközéppontja felé esik. De ehhez nem kell nagy logika, hogy belásd, hiszen ha le lehetne esni a holdról, akkor miért nem esnek le a kövek a holdról, vagy akár az egész hold? Mert ez nem így működik. Az már egy bonyolultabb dolog, hogy miért is nem, de egyelőre próbáld ezt megemészteni.


továbbá a világűrt azért hívják űrnek, mert üres. Nincs gáz, ami mozoghatna, és szél lehetne.

2015. ápr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
#5, szerintem elvesztél a részletekben. Talán rosszul fogalmazott a kérdező, de szerintem érthető, mit akart kérdezni. :)
2015. ápr. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Lehetséges, természetesen. Kölcsönösen, oda-vissza működik. Fel kell írni a pálya integro-differenciálegyenlet-rendszerét vektoriális alakban, abból számítható minden.

Mikor műholdakat állítanak pályára, vagy épp kutató ribotokat küldenek a Marsra, ugyanerre a problémára vezet. Persze megfelelő kezdeti-és peremfeltételekkel.

2015. ápr. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a kérdező ezt a Humor kategóriába szánta
2015. ápr. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező úgy képzeli, ahogy a rajzokon szokott lenni: ott ülsz a holdsarló alsó ágán, és ha ugrasz egyet, akkor leesel a Földre.


Kedves kérdező: lehetséges, amit mondasz - csakhogy a Holdról FELFELÉ kell ugrani hozzá, és jó nagyot! Űrhajó nélkül nem megy ez sem!

Javasolom, hogy nézzél megy földkelte képet a Holdról fényképezve, és jobban fogod látni a helyzetet.


Ugyanilyen alapon természetesen a Földről is fel lehet ugrani a Holdra (űrhajóval, persze).

2015. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt meg lehet kérdezni, hogy ki és miért pontoz le minden választ?
2015. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!