Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az egészséges, évtizedek óta...

Az egészséges, évtizedek óta vegetáriánus étrenden élőket miért nem fogadja el a tudomány bizonyítéknak?

Figyelt kérdés
Húsevő (vagyis mindenevő :)) vagyok, szóval nem kötekedésből kérdezem. De ha állítólag olyan sokan élnek hús nélkül, méghozzá jól, akkor az a valóság, nem pedig, amit a könyvek írnak. A vitamin, fehérje vagy egyéb anyagok hiánya meg, feltételezem, azért x éven belül megmutatkozik, de valaki már 10-20-30 éve problémamentesen vega.

2015. ápr. 7. 01:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

Olyan marha okosak vagyunk, vegák vegánok, hogy "egészségesek vagyunk".


Csinálnánk egy labortesztet biztosra mondható a vashiány, a körmök és a haj és bőr nem szép, töredezett, az izomzat satnya.

Nem való mindenkinek a vegetarianizmus, az átlag számára meg nagyon egészségtelen. Meg lehet csinálni igen, ha ért a mik-mak tápanyagokhoz az ember, csak nem ez a jellemző, hanem jaaaj én nem eszek állatot, azt ennyi is volt.

2015. ápr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
50%
én kiskorom óta nem eszem húst a vérképem, egészséges vagyok de egészségügyi szempontból nem javaslom én is csak érzelmi szempontból vagyok az.
2015. ápr. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 2xSü ***** válasza:
85%

> Az egészséges, évtizedek óta vegetáriánus étrenden élőket miért nem fogadja el a tudomány bizonyítéknak?


Bizonyítéknak mire? Mit kell bizonyítani?


Az orvosok általában mindig kevesebb zsír fogyasztását ajánlják. Az ideális bizonyára kevesebb hús fogyasztása lenne, mint amennyit ma egy átlagember eszik. Viszont a húsfogyasztás teljes elhagyása is problémás, hiánybetegségekhez vezet.


Az orvostudomány jóval egzaktabb mérőszámokat határoz meg az egészséges állapotra nézve – pl. koleszterinszint, stb… –, és ehhez képest ajánl változást egy adott embernél.


Meg a vegetáriánusnak is sokféle formája van, kérdés, hogy most itt melyikről beszélünk. Van, aki pl. halat azért eszik. Van, aki azt sem, viszont sajtot, tojást igen. Van aki még azt sem…

2015. ápr. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Elég sok vegetáriánust ismertem, de mindegyik beteg volt, vagy meghalt 60 éves kora körül.
2015. ápr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én komoly, tudományos helyen sosem olvastam olyat, hogy hús nélkül ne lehetne egészségesen táplálkozni. Sőt, még olyat sem, hogy vegán módon ne lehetne, csak az már komolyabb odafigyelést igényel.


KÖnyvet bárki írhat, attól az nem lesz azonnal tudományos értekezés vagy a WHO állásfoglalása. De könyv olyan is van, amelyik a húsevést tartja minden baj okozójának, meg olyan is, amelyik a hús kerülését.

2015. ápr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

Volt 107 éves Józsi bácsi is, aki egy életen át tolta a kolbászt, szalonnát, pálinkát, pipát és kutya baja sem volt.

A húsfogyasztás és annak hiánya is lehet probléma veleszületett hajlamok esetén. Nincs olyan statisztika ami bizonyítana egyértelműen a vegák mellett, de ellenük sem.

Vagyis dehogy nincs, a vega-elleneseknek meg a pártolóknak is van. Állati hiteles. :D

2015. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:
86%
Az mindenesetre tény, hogy az ember genetikailag mindenevő. És ez nem azt jelenti, hogy vagy növényi táplálékot, vagy húst eszik, hanem hogy ÉS.
2015. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert tudományosan bizonyított, hogy hiánybetegségeket okozHAT.

Tudod, vannak a nyomelemek. Ezekből néhányat nem kell gyakran enni - elég pl. évente.

Tehát, ha eszel egy zöldséglevest a vendéglőben, aminek a levét hússal javították fel (sokszor van ilyen), az már elég is lehet éves adagnak.


AZ EMBER MINDENEVŐ. Lehet trükközni, és egy ideig működhet is. De mi értelme?

Ugyanígy meg lehet tenni azt is, hogy csak húst eszel. Az is működik egy ideig, de ugyanígy betegségeket okozhat. Másféléket - de ez se okos dolog, meg a hús teljes elhagyása sem.

2015. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Mire kell a bizonyíték?

2. A példanem bizonyíték, a tudomány mást tart bizonyítéknak.

(a dohányzás rákot okoz. Tényleg sok dohányos hal meg emiatt. De nem mind. Akkor most a dohányzás nem okoz rákot? ÉS a nemdohányos miért kapja meg? Na ilyesféle a vegetáriánus bizonyíték - már ha tudjuk mire)

2015. ápr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%

Jajj kérdező de kis naív vagy.


Először is nem élnek sokan hús nélkül ,nem élhetnek különben összeomlana a húsipar . Innen már körvanalazódnia kéne hogy miért nem hallasz olyan tudományos kimutatásokat hogy a vega jó .


A világot a pénz irányítja . Gyógyszer IPAR ,hús IPAR, fegyver IPAR .


HIánybetegségek mindkét oldalon kialakulnak . A betegséget a tudatlanság okozza mindíg . A tudatlan vega nem ismeri a növényeket nem is érdekli és nem is szereti csak hármat eszik egész életében jóhogy meghal de talán nem is akart igazábol vega lenni csak divatvega volt megértemelte.


Aztán van a gazdag kétpofára megtehetem húst hússal zabáló nála is könyvelhető 50 éves korra a hiány betegség májkárosodás vese epe stb szívroham ...


Aztán van a csóró proli ,a teszkós proli aki ugyan eszik mindent csak az a minden egy rakás szar müanyag ipari szemét kevés vitaminnal kevés tápanyaggal de sok kalóriával és mérgekkel.


Nincs ilyen hogy a vega vagy a mindenevő az egészségesebb , a vega is betudja ha akarja vinni a szervezetébe az összes vitamint . Ez a vashiányos duma is unalmas már ,megint csak a táplálkozási kultúra a kulcsszó na az ami nincs akkor ne csodálkozz.


Enni ésszel kell és mértékkel .


A kimutatások ha vannak azok csak olyat mutattak ki hogy akik sokat zabálnak azok hamarabb halnak .


És ez evolucionálisan is igaz ,nem mozgunk ma már eleget a bevitt kajához képest.

2015. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!