Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A matematikusok, biológusok,...

A matematikusok, biológusok, etológusok nagy része nem olvas szépirodalmat, verseket mondván túl elvont? Nem lehet az, hogy minden összefügg egy nagy rendszerben?

Figyelt kérdés
A filozófia szerintem például az a tudomány, aminek sok köze van a természettudományokhoz, sőt ide lehetne sorolni a nyelvészetet is.
2015. ápr. 9. 23:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%
#10 Miről beszélsz? A kérdező nem statisztikát hozott, hanem tett hasból egy kijelentést. Hol vann hozzá az adat? A statisztika? Mer ha lenne, akkor én se egyéni élményekkel jönnék...
2015. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező nem statisztikát hozott, hanem tett hasból egy kijelentést. Hol vann hozzá az adat? A statisztika? Mer ha lenne, akkor én se egyéni élményekkel jönnék..."

Szövegértés hahó! A kérdésbe ez áll: "A matematikusok, biológusok, etológusok _nagy_része_ ..." Mi ez, ha nem statisztika tárgykörébe tartozó probléma? Te erre a _nagy_részre_ vonatkozó kérdésre/állításra hoztad fel magadat, mint példát. Amikor utoljára biológus szakra jártam, már akkor panaszkodtak a tanárok a hallgatói színvonal csökkenésére, de úgy látszik ez a trend töretlen.

2015. ápr. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

"Szövegértés hahó! A kérdésbe ez áll: "A matematikusok, biológusok, etológusok _nagy_része_ ..." Mi ez, ha nem statisztika tárgykörébe tartozó probléma"



Ez nem statisztika, hanem statisztiknak látszó ELŐÍTÉLET. S atatisztika mögött számok vannak, tudod? Mondjuk olyan, hogy egy felmérés szerint a biológusok 71%-a nem olvas verset. Vagy ilyesmi. Na ez hol van? Mert ha nincs, akkor nem statisztika, hanem valami izé.

2015. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
A természettudósok spiritualitást olvasnak, az füg össze vele nem a szépirodalom, az csak úri mulatság
2015. ápr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A kérdés nem csak a versekre vonatkozott. Nagyon sok oldalról azt hallom vissza, hogy az egész irodalom túlságosan elvont és nincs benne logika. Aki természettudományos pályára lép szerintem racionálisan szemléli a világot, azaz szerinte minden megmagyarázható és reális. Szerintem viszont nem. A matematikusokra, biológusokra, etológusokra és minden természettudománnyal foglalkozó embert csodálok, felnézek rájuk, mivel képesek számokkal dolgozni, hatalmas koponyák. Ez még nem támasztja alá a világban történtek kizárólag racionális reprezentációját.
2015. ápr. 11. 15:01
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám magamról, hogy nem vagyok hajlandó kihúzni a fejemet a...... Azt viszont hiszem, hogy számomra ez egy nehezebben megközelíthető világ. Persze. A természettudomány, az orvostudomány ezek mind hasznos dolgok, szükség van rájuk. De. Ha valamilyenfajta emocionális konfliktusod van személy szerint gondolom, hogy egy mű kirángathat belőle és újabb perspektívákat nyithat. Felold, elold, kiszakít, ellök, távlatokat ad. Belemélyedni valamibe, ami adott esetben pont a lelked legmélyén letaszított, felszínre nem hozott érzelmek, törések megjelenítője. Adott esetben egy társadalmi problémára történő reflexió is lehet.
2015. ápr. 11. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!