Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A p*V=n*R*T képletben milyen...

A p*V=n*R*T képletben milyen mértékegységeket kell használni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a hőmérséklet kelvin, és hogy a nyomás lehet Pa, mPA, kPa is, de azok hogyan vannak "párban" a m^3, dm^3 stb.vel? Az n mindig mol, vagy van, hogy kmol-t kell használni?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 14. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Az SI mértékegységeket használd!


Nem teljesen értem, mi nem világos.

2015. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát hogyha nekem Pa-ba van a nyomás, akkor a térfogat jó dm^3be vagy át kell váltani? És így akkor molban kapom meg az eredményt?
2015. ápr. 14. 16:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az SI rendszerre (Pa, m^3, mol és K) igaz. Ha az egyik oldalon valahova prefixumot teszel, akkor vagy a másik oldalra is tegyél ugyanolyat, vagy ugyanarra az oldalra egy ellenkezőt.
2015. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem lehetne emberibben megfogalmazni? :S Csak annyit szeretnék tudni, hogy a Pa - dm^3 passzol-e. Sajnálom, csak gimis vagyok, fogalmam sincs mi a prefixum meg ezek.
2015. ápr. 14. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Csak m^3-t Pa-t K-t használhatsz
2015. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

A prefixum az amit a mértékegység elé teszel. Pl a mm (miliméter)-ben a mili a prefixum, azt jelenti ezred rész, a méter meg a mértékegység.

A Pa-hoz (és K-hez) vagy dm^3-t írj és akkor milimol-ban kapsz eredményt, vagy m^3-t, és akkor molban kapsz eredményt.

2015. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2015. ápr. 14. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem használhatsz dm^3-t, mivel a Pascal is a m-ből van származtatva... a térfogat csak m^3 lehet.


Ezért magyarázzuk, hogy az SI rendszer mértékegységeit használd. Minden valamirevaló fizikatanár a legelső fizikaórán leíratja az SI mértékegységeket, szerintem ti is azzal kezdtétek. Azok nem viccből vannak a füzetedben, gyakorlatilag az egész gimiben azzal kell számolni végig...


dm^3-t átváltod m^3-be.

°C-t átváltod K-be.

mPa, kPa-t átváltod Pa-ba.


az anyagmennyiség pedig mindig mol (az az SI mértékegysége).


Itt az idő beseggelned, mert enélkül bukta lesz a vége:

[link]

2015. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a motiváló hozzászólást.
2015. ápr. 14. 16:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Bármiben számolhatsz, de az eredmény is abban fog kijönni.

Aztán kérdés, hogy mihez kezdesz a tengeri mérföld / köbláb eredményeddel?


Ha viszont ennyire nem értesz a mértékegységek átszámításához, akkor tényleg a legelején válts át mindent alap SI mértékegységbe, és akkor ezzel nem lehet bajod.

2015. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!