Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eszement teória? Kvantumösszef...

Wadmalac kérdése:

Eszement teória? Kvantumösszefonódás, térgörbület, féreglyuk egy lapon?

Figyelt kérdés

Támadt egy eszement ötletem. Sajnos gyakori. :D

De kérek mindenkit, akinek tudományos érve van, cáfolja, hogy megnyugodva kukába vághassam.

A kvantumösszefonódott részecskéket tekinthetem-e úgy, hogy gyakorlatilag nem két külön részecske, hanem egy és ugyanaz a részecske két térbeli helyen?

Mert ha igen, akkor jöhet a teória: mi van, ha ez a részecske egy mikroszkopikus féregjáratban ülő részecske, terünkben a féregjárat két végpontján észlelve?

Esetleg nem simán a mi 3D terünkben, hanem a feletti, nagyon nagy görbületű, ezért nagyon kicsi térdimenziók mentén záródó féreglyukban?

Csakis arra lennék kíváncsi, van-e bármi ismert fizikai törvény, ismeret, bizonyíték, ami ezt kizárja, illetve, ha nem, van-e bármi, ami esetleg alátámaszthatná.



2015. ápr. 17. 13:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Az ilyen teóriákra úgy tudom még nincsen elfogadott bizonyíték, de cáfolat sem. Lehet, hogy nagyon meg fogunk lepődni, ha tovább kutatunk a kvantumtérrel kapcsolatban...
2015. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Eeee, köszönöm a választ, de nehezen hiszem, hogy nincs általam ismeretlen buktató az ötletemben.

Ha nem lenne, gondolom már találkoztam volna vele valahol.

Csak nem tudom, milyen ismert és bizonyított kvantummechanikai tényeknek mond ellent.

Ha egynek sem, nagyon vidám leszek. :D

2015. ápr. 17. 15:09
 3/27 anonim ***** válasza:
na jó, de mi az a féreglyuk?
2015. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Kedves Wadmalac!


Egész nap kb. A te kommentejidet olvasom, nincs problémám mert élvezem :D éppen ezért remélem, hogy nincs igazam, es nem lombozlak le. A kvantumkorreláció, ha minden igaz tagjai nem tekinthetők egy és ugyanazok tagnak. Ha az egyiken mérést végzel, az ellentétes lesz a másik tag mérésével ( a spinjük legalábbis). Valóban egy rendszert alkotnak,

2015. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Kedves Wadmalac!


Egész nap kb. A te kommentejidet olvasom, nincs problémám mert élvezem :D éppen ezért remélem, hogy nincs igazam, es nem lombozlak le. A kvantumkorreláció, ha minden igaz tagjai nem tekinthetők egy és ugyanazok tagnak. Ha az egyiken mérést végzel, az ellentétes lesz a másik tag mérésével ( a spinjük legalábbis). Valóban egy rendszert alkotnak, de szerintem emiatt nem lehet ugyanannak nevezni őket.

2015. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Vree ***** válasza:

Ismered ezt? :)

[link]

2015. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 2xSü ***** válasza:
91%
Elvileg lehetne ilyen interpretációja a jelenségnek. Viszont akkor ha generálunk két összefonódott elektront, akkor az most egy vagy két elektron? A te esetedben egy elektronként kell értelmezni, ami egyszerre van két helyen tulajdonképpen. De akkor a két különböző helyen két fele akkora tömegű, fele töltésű elektronnak kellene észlelnünk, ha a megmaradási tételeket komolyan vesszük. (Miért ne tennénk?) Ha a spint megmérjük, megszűnik az összefonódott állapot, elvileg két kutya közönséges elektront fogunk kapni, amik külön életet élnek. Ez így nekem sántít. Ez az interpretáció több kérdést vetne fel, több megmagyarázhatatlan aspektusa lenne, mint a féreglyuk nélküli interpretáció.
2015. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ajánlom Greg Egan Diaszpóra című könyvét.


Elolvasod, bes­zarsz, behu­gyozol.

2015. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ez egy mondvacsinált dolog, sem bizonyíték, sem cáfolat nincs rá (bár lehet, hogy van).

Midnenesetre nem értem, hogy miben lenne előremutató azt mondani, hogy az egy részecske két helyen, egy időben, gyakorlatilag akkor az olyan, mintha két részecske lenne és kész. :D

2015. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Csak a Nobelre hajt :D
2015. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!