Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak saját elméleteitek az...

Vannak saját elméleteitek az univerzumról? Vagy megválaszolatlan fizikai kérdésekre saját elmélet?

Figyelt kérdés
Az se baj, ha olyan elméletről írtok, ami egy elfogadott elméletet cáfol. Szerintem fontos, hogy alternatív lehetőségeket találjunk, arra, hogy működik a világ.

2015. ápr. 18. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Hol alternatív az, amit cáfoltak már?...


Jó, szerintem ez az egész világ a mi világunkban létező aszteroidaövben lebegő franciául beszélő marmalade-lekvárból álló aszteroida álmodása.


Mármint ez. Amelyikben az aszteroida lebeg, az tökéletesen pontosan ugyanilyen, csak azt nem az aszteroida álmodja.

2015. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy olyan elméletet írjanak, amit cáfoltak már, hanem, hogy olyan elmélete van-e valakinek, ami már egy meglévőt cáfol. Ha nem veszed komolyan a kérdést, miért válaszolsz? Csak mert nem kötelez erre senki.
2015. ápr. 18. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sajátom nincs de amit a legjobban pártolok az a számtalan párhuzamos univerzumról szól. Eszerint végtelen számú valóság van és mi az egyikben élünk. Mindegyikben egyszerre minden megtörténik ami csak lehetséges, némelyikben kisebb, másokban nagyobb torzulással a mi világunkhoz képest, és a miénk csak egy a sok közül. Ha ez igaz lenne, és egy napon képesek lennénk átlépni rajtuk, célba venném a leganimésebbet. \o/
2015. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
:D nem tudom, hogy a leganimésebben belül mire gondolsz, de ha ez lehet valóság, attól, hogy párhuzamos univerzumokról beszélünk, a fizika törvényei nem változnak. Arra gondolok, hogy nem fogsz kámehámézós goku hajú figurákat látni, se klón jutsuzó sárga hajú Narutókat :D
2015. ápr. 18. 18:57
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
Elméletet nem lehet cáfolni, pont az alátámasztása miatt lesz valami elmélet. Alternatív hipotézisek mindig vannak, csak éppen a valóság majd eldönti, hogy melyik szól róla.
2015. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mostanában ami foglalkoztat a magreakciók hatáskeresztmetszete, és megvalósításának reális volta. "Sajnos" egyre jobban látom hogy a most épülő ITER fúziós reaktorban létrehozandó deutérium -trícium reakció: egy vak vágány.

Okai:

Fermion-bozon fúzió az reménytelen, a nagy hőmérsékleten a részecskék viselkedésének különbözősége miatt.

A Larmor frekvenciája és a mágneses momentuma (nuclear magnetic dipole moment= D=+0.857, T=+2.979!!)a részecskéknek nagyon különbözik. Avagy egy mágneses térrel összetartott reaktorban a deutérium a reaktor falánál lesz jelen a trícium meg plazma tér közepén.

Szóval egy gyorsítóban létrehozott magreakció ami egy céltárgyból és egy gyorsított részecskéből áll, nem sokat árul el a gyakorlati megvalósításról. Erre a tudósoknak rá kéne már jönni, nem csak az egyre nagyobb reaktorokat építeni, persze a mi pénzünkből :).

2015. ápr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez ugyan kiesik az érdeklődési körömből, nem is értek hozzá, de köszönöm a hozzászólást :D
2015. ápr. 19. 09:55
 8/9 anonim ***** válasza:
A párhuzamos univerzum elmélet azon alapul hogy rengeteg világ egymáson helyezkedik el, lényegében saját fizikai szabályokkal. A fizikai szabályaink is csak az ősrobbanás termékei ha minden igaz. Epic nehéz elképzelni hogyha ez igaz akkor lényegében minden megtörténik egy időben egyszerre, minden másodpercben. Rasengan dobáló narutók, ember evő fagyik, és a többi. A fizikai szabályaink a világunkhoz kötődnek. Létezhet világ ahol az időt egy másik fizikai szabály váltja fel, és így tovább. Ez egy nem bizonyítható de nem is cáfolható elmélet, és szerintem a legizgalmasabb.
2015. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És ha érdekel a téma találtam pár contentet ezzel kapcsolatban. [link]


https://www.youtube.com/watch?v=7ZxvWo7k9Nw

2015. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!