Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Neander-völgyi ember abban...

A Neander-völgyi ember abban különbözött tőlünk, hogy nem volt képzelőereje és jövőképe?

Figyelt kérdés
Régebben láttam egy BBC-s dokumentumfilmet, amiben arról volt szó, hogy a Neander-völgyiek nem tudtak előre tervezni és kitalálni új dolgokat, olyannak látták a világot amilyen és nem tudták elképzelni, hogy valami jobb vagy más lehet annál, ahogy éppen élnek, ez okozta a vesztüket, amikor változott a klíma.

2015. ápr. 18. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem most is élnek ilyen emberek.
2015. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ahm...ez kicsit...viccesen hangzik. Mégis honnan tudnák, hogy mit tudott és mit nem tudott elképzelni? Vagy azt, hogy milyennek látt a világot?


...Én meg egy regényben azt olvastam, hogy vissza tudtak emlékezni olyan dolgokra is, ami nem velünk, hanem az egyik ősükkel történt meg. Ez kb. inkább ilyen szintű.


Nekem baromságnak tűnik.


(Szerintem szimplán a mi ősein agresszívabbak voltak vagy keveredtünk és ezért "tűntek el".)

2015. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ooops, elírtam *látták, **velük
2015. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem tudok írni, bocs :(
2015. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Ez elég butaságnak tűnik.

Mivel úgy néz ki, hogy már ők is festettek képeket, ezért nyilván volt képzelőerejük.

Viszont ez egy másik emberfaj volt - erősebb, mint mi, és jobban alkalmazkodott a hideghez - ezért nem voltak annyira rászorítva a fejlődésre, mint mi. Nagyon jól érezték magukat a jégkorszakban ott, ahol voltak.

2015. ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag fejlett eszközöket készített, festményei voltak, ügyesen, csoportosan vadászott (amit meg kell tervezni), és biztosan volt túlvilágképe, mivel rituáléval együtt temette a halottait. Szerintem ez bőven elég bizonyíték arra, hogy volt képzelőereje és jövőképe.

A vesztüket inkább mi okoztuk, pontosabban a mi rendkívüli elszaporodásunk.

2015. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!